Adiuwant skutecznym polepszaczem

 

Oprysk to jeden z podstawowych zabiegów agrotechnicznych, bez stosowania którego wielu rolników nie wyobraża sobie prowadzenia wydajnej działalności gospodarczej. Jest to nieodzowny element programu ochrony roślin przed chwastami, grzybami, czy chorobami, nie zastosowanie odpowiednich oprysków dla wielu gospodarzy skończyło się dotkliwymi stratami, których koszt znacznie przekroczył kwotę zaoszczędzoną na zakupie środków chemicznych.

Skuteczniejszy oprysk

skuteczne adiuwantyPrzygotowując się do wiosennych zabiegów pielęgnacyjnych w polu nie można pominąć wyczyszczenia i przeglądy opryskiwacza. Ta maszyna będzie jest naszym największym przyjacielem w ochronie roślin oraz w poprawie jakości plonów. Urządzenie należy poddać koniecznym pracom konserwacyjnym, co pozwoli na należyte spełnianie powierzanej mu roli w najbliższych miesiącach. Wybierając odpowiednie opryski należy pamiętać o sprawdzeniu rzetelności producenta oraz upewnić się co do jakości jego produktów. Zakupując środki chemiczne warto pamiętać o możliwości stosowania adiuwantów do poprawy działania tychże. Skuteczne adjuwanty mogą znacznie polepszyć wydajność przeprowadzanych oprysków co przyczyni się do lepszych wyników przy mniejszym nakładzie kosztów i pracy. Jednym z podstawowych czynników pozwalających na ustalenie odpowiedniej daty zabiegów agrotechnicznych takich ja wspominane wcześniej opryski jest znajomość biologii roślin i zaleceń producenta środka chemicznego, pozwoli to optymalnie dobrać czas , w którym wydajność osiągnie maksimum.

W dzisiejszych czasach chemia jest jednym z podstawowych sposobów zwiększania wydajności i opłacalności hodowli roślinnej. Mnogość rodzajów środków i producentów może być zastraszająca, ale przy odpowiednim zaangażowaniu temat staje się znajomy i wybór świadomy. Wiedza o zabiegach i środkach umożliwiających jego wykonanie to podstawa nowoczesnego rolnictwa.