Alternatywa w postaci wiaty magazynowej

 

Obecnie procesy logistyczne wymagają odpowiedniego planowania przestrzennego. W wyniku zwiększonej konkurencji na rynku przedsiębiorcy prowadzący własny zakład produkcyjny muszą się dostosować do sytuacji. Coraz częściej zwiększają oni moce wytwórcze żeby sprostać zapotrzebowaniu na towar. W wyniku tego zachodzi potrzeba przeznaczenia odpowiedniej przestrzeni na magazynowanie wytworzonego towaru.

Sposób na zwiększenie powierzchni magazynowej

hale produkcyjne modułoweZ reguły przestrzeń wewnątrz obiektu jest ograniczona wymiarami danych pomieszczeń. W takim przypadku zachodzi potrzeba rozbudowy lub przebudowy obiektu. Istnieje jednak rozwiązanie, które jest alternatywą do przebudowy konstrukcji obiektu. Tym rozwiązaniem jest wiata magazynowa. Wiaty magazynowe można ustawić na zewnątrz budynku w taki sposób żeby można było pod nimi składować różne produkty. Nie wymagają one pozwolenia na budowę oraz charakteryzują się niższymi kosztami wdrożenia. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą popularność. Wiata magazynowa chroni składowane pod nią produkty przed warunkami atmosferycznymi takimi jak wilgoć, opady czy promienie słoneczne. Można więc pod nią przechowywać towary, które wymagają odpowiedniej ochrony przed tymi czynnikami. Warto zauważyć, że wiaty magazynowe charakteryzują się również dużą mobilnością. W razie potrzeby konstrukcję taką można przenieść w inne miejsce co zapewnia więcej możliwości przedsiębiorcy, który zdecyduje się na ich zastosowanie.

Z reguły są one wykonane z metalu oraz aluminium co zapewnia im odpowiednią trwałość oraz stosunkową lekkość. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się tam, gdzie istnieje potrzeba przechowywania towaru w założonych warunkach poza obiektem logistycznym. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba zwiększenia powierzchni magazynowej warto więc wziąć pod uwagę rozwiązanie takie jak wiaty magazynowe.

Źródło http://www.hale-budowa.pl/oferta.html