Architekt jako przyszły zawód

 

Będąc w szkole średniej często myślimy o tym co chcemy robić w przyszłości. Idąc na studia praktycznie musimy być już pewni co chcemy robić, tak by jak najlepiej wykorzystać ten czas. Ja idąc na studia wiedziała co chcę robić. Lubiłam od zawsze ryzować, więc koleją rzeczy było to, że chcę to powiązać z moją przyszłą edukacją i pracą. Zdecydowałam się na zostanie architektem. I nie chodzi tutaj o architekta wnętrz. Raczej o takiego co projektuje budynki.

Dogodne stanowisko architekta w firmie

Jeśli o dostanie się na studia inżynierskie pod kątem właśnie architektury nie było tak trudno jak mi z początku wydawało. Ale może dlatego, że miałam bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką średnią i po prostu świetną rękę do rysunku. Moje prace projektowe, które musiałam zrobić by dostać się na kierunek studiów przedstawiały rysunki nowoczesnych budynków. Komisji musiały się spodobać skoro dostałam się na studnia. Uczelnia akurat współpracuje z dużą firmą architektoniczną i jeśli jesteś dobry na studiach i wykazujesz się dużym potencjałem, wiedzą i pomysłowością to ta firma może zaoferować ci na początku staż w ich firmie, a jak się ktoś sprawdzi w tym to dostaje propozycje pracy na stałe. Architekt to bardzo ciekawy zawód. Uważam, że zawsze będzie potrzebny architekt. Coraz częściej i więcej budujemy, a bez takiego architekta to się nie obejdzie. Ktoś musi zaprojektować wygląd budynku, musi wyliczyć rozmiary, jak i gdzie postawić ściany, jakiej grubości, tak by cała konstrukcja wytrzymała itp. Obecnie jestem na trzecim roku studiów i czeka mnie jeszcze dwa lata. Ale już kontaktowała się ze mną firma w sprawie pracy. Podczas studiów organizowane są różnego rodzaju konkursy do których zawsze przystępuje, dzięki temu mogę pokazać swój talent do projektowania.

Architekt jest to zawód, który jest coraz częściej wybierany przez młode osoby. Coraz więcej ludzi chce zostać w przyszłości architektem. Wcale mnie to nie dziwi, to bardzo ciekawy zawód i bardzo dochodowy. A jak ktoś lubi rysować, projektować to zawsze się w takim zawodzie odnajdzie.