Badanie krwi metabolizmu

Mianem metabolizmu określone są wszystkie reakcje chemiczne zachodzące w organizmie, które potrzebują dostarczenia energii (anabolizm) lub ją wydzielają (katabolizm). Reakcje te mogą dotyczyć rozkładu składników pokarmowych czy leków oraz syntezy mniejszych cząsteczek w większe, np. aminokwasów w białka, które ostatecznie będą budować mięśnie.

Na czym polega badanie metabolizmu?

badania krwi metabolizmBadania metaboliczne analizują obecność genów, które odpowiadają za: przemiany składników odżywczych, zdolność antyoksydacyjną organizmu, nadwrażliwości, nietolerancje pokarmowe, występowanie chorób dietozależnych. Przemiany składników nie zachodzą jednak identycznie u każdej osoby, więc jednakowa dieta może być dobra dla niektórych, a uniemożliwiać prawidłowe zachodzenie procesów w organizmie innych osób. Mając przed sobą gotowy raport z badania metabolicznego, kolejnym krokiem będzie wprowadzenie diety na podstawie DNA. Dołączona do wyniku interpretacja pozwala na samodzielne skomponowanie jadłospisu. Każdemu pacjentowi zapewniania jest konsultacja otrzymanego rezultatu ze specjalistą, dzięki czemu możliwe jest doprecyzowanie zaleceń żywieniowych. Dodatkowo może być konieczne dostosowanie odpowiedniej suplementacji do rezultatu badania. Jeśli chcemy wykonać tego typu test na metabolizm należy wykonać badania krwi metabolizm, z wynikami należy udać się do lekarza. Z pewnością badanie metabolizmu pomoże nam w walce z otyłością.

Każdy z nas ma określoną, indywidualną specyfikę przemiany materii. Jest ona uzależniona zarówno od predyspozycji genowych, jak i warunków życiowych. W zdrowym organizmie istnieje między nimi równowaga. Są one od siebie zależne i mocno ze sobą powiązane. Badanie metabolizmu jest bardzo ważne, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie.