Bramy przesuwne i automaty do nich

Pracując nad ogrodzeniem swojej posesji na pewno staniesz przed wyborem najlepszego automatu, który będzie otwierał Twoją bramę lub furtkę. Jeśli masz bramę przesuwną, masz do wyboru naprawdę profesjonalny sprzęt, który jest bardzo wygodny w użyciu. Dodatkowo niesie ze sobą szereg innych korzyści, takich jak cichy sposób działania. Takie automaty wykonane są z najwyższą jakością.

Najlepszy automat do bramy

automat do bramy przesuwnejTak jak wspominałem, najlepszy automat powinien być cichy. Brama delikatnie powinna się przesuwać po szynie, nie tworząc przy tym nieprzyjemnych dla ucha dźwięków. Automat do bramy przesuwnej powinien posiadać stałe podłączenie do prądu oraz jednocześnie akumulator zewnętrzny. Dzięki temu nawet jeśli dany teren będzie pozbawiony prądu, Ty spokojnie wjedziesz samochodem na podwórze. Każdy dobry automat ma niewielki odbiornik sygnału z pilota. Kupując go zadbaj o to, aby był on w widocznym miejscu. Tym sposobem unikniesz problemu z brakiem łączności. Na pewno automat musi być antykorozyjny, a jego uchwyty powinny pasować do górnych części ogrodzenia. Będzie to miało znaczenie zimą, gdy spadnie duża warstwa śniegu. Nie będziesz miał obowiązku odśnieżania automatu. Najlepiej, jeśli przy automacie znajdzie się dioda sygnalizująca jego pracę. Często jest to wymagane w obiektach publicznych, jako wymóg dotyczący bezpieczeństwa. Przeciętnie automat kosztuje około trzystu pięćdziesięciu złotych.

Dobre automaty działają przez wiele lat i nie trzeba ich naprawiać. Wraz z automatem powinieneś otrzymać co najmniej trzy piloty. Polacy często na jednej posesji mają więcej, niż jeden pojazd. Będzie to wygodne, ponieważ nikt nie będzie musiał wychodzić z domu, aby otworzyć drugiej osobie bramę. Na wszelki wypadek warto zadbać o możliwość manualnego jej otwarcia.