Co o Tobie mówi Twoja biżuteria?

 

Biżuteria, czyli najdrobniejsze elementy kobiecej garderoby są też chyba elementem ubioru o największej rozpiętości stylów i fasonów. Przeczytaj poniższy tekst i zastanów się jakie uczucia i nastawienie do świata wyraża się poprzez biżuterię którą nosisz.

Spinki, kolczyki, bransolety…

srebrne spinkiKażda kobieta lub mężczyzna przekraczając próg sklepu z biżuterią posiada już dawno zakodowaną wizję garderoby która przyciągnie ją jeśli tylko na nią trafi. W każdej z was istnieje również węższa lub szersza skala ozdobników odzieżowych które będą was natychmiast odpychać i żadna, nawet najstaranniejsza argumentacja nie przekona was o zakupie takiego właśnie produktu. Również każdy mężczyzna zastanawiający się nad wyborem prezentu dla swojej partnerki, mamy, babci lub teściowej powinien zatrzymać się na chwilę i uzmysłowić sobie jaki typ charakteru reprezentuje osoba której chcemy zrobić prezent. Przykładowo osoba ceniąca sobie schludne mieszkanie, stabilizację, posiadająca zarazem przekonanie o wartości spontanicznych wypadów do restauracji lub podróży w rejony śródziemnomorskie z wysokim stopniem prawdopodobieństwa bardziej doceni srebrne spinki do mankietów niż osoba czynnie uprawiająca jogging, wyzyskująca każdy weekend na wypad w góry ze znajomymi. Jeśli zaś chodzi o naszą teściową, możemy być pewni, że im bardziej jest to osoba lubiąca wyraźnie oznajmiać otoczeniu swój pogląd nażycie tym szerszy będzie jej uśmiech na widok charakterystycznej, czerwonej biżuterii. Jeśli jesteś mężczyzną o wysokim poczuciu własnej wartości ceniącym sobie przede wszystkim wygodę oraz prestiż wybierzesz raczej złoty zegarek – srebrne spinki do mankietów pozostawisz dla swojego skoncentrowanego na szczegółach, zamiłowanego w tradycji kolegi.

Jak widać, sprawa doboru odpowiedniej dla nas biżuterii to temat wbrew pozorom dużo głębszy i ciekawszy niż mogłoby się wydawać. Wybierając się do sklepu z biżuterią lub zamawiając ją przez internet zastanówmy się co motywuje w nas dokonanie takiego, a nie innego wyboru.