Czy biostymulator to nawóz?

 

Do wykorzystywania różnych substancji w rolnictwie powinniśmy zawsze podchodzić w sposób niezwykle odpowiedzialny, nie lekceważąc absolutnie niczego, bo znaczenie mogą mieć tutaj nawet najmniejsze szczegóły. Dlatego przed zastosowaniem biostymulatorów wzrostu powinniśmy dobrze poznać ich specyfikę. Teraz są one naprawdę dobrze dopracowane i musimy zacząć to doceniać.

Co właściwie zawdzięczamy biostymulatorowi?

biostymulator wzrostu roślinKategorii takich substancji jest naprawdę dużo i dlatego skupmy się tutaj na jednej konkretnej po to, żeby móc lepiej poznać więcej interesujących szczegółów. Mogą się one bowiem okazać naprawdę przydatne. Na wzroście roślin nam na pewno zależy, ponieważ od jego intensywności w dużej mierze zależą nasze zyski. Dlatego biostymulator wzrostu roślin cieszy się teraz tak dużą popularnością. Biostymulatory nie powinny być mylone z substancjami, którymi nawozimy gleby, bo ich działanie odbywa się na dużo bardziej skomplikowanym poziomie. Każdy biostymulator może działać na innej zasadzie, ale ogólnie rzecz ujmując, chodzi o to, iż stymulują pewne naturalne mechanizmy w roślinie po to, żeby mogła się w sposób bardziej intensywny rozwijać i lepiej wykorzystywać panujące w najbliższym otoczeniu warunki. Coś takiego może dotyczyć nawet zmian w obrębie genów. Już ta pozornie prosta informacja świadczy o tym, że biostymulatory są dopracowane z najdrobniejszych szczegółach.

Istotnym podobieństwem do nawozu jest, chociażby dość szybkie rozkładanie się w glebie w taki sposób, aby nie pozostało tam nic negatywnego. Przynajmniej w pewnym sensie możemy uznać biostymulator za znakomitą alternatywę dla innych substancji przez wiele lat wykorzystywanych w rolnictwie. Biostymulatorom zawdzięczamy możliwość połączenia wysokich plonów z dbałością o środowisko naturalne.