Czym warto ocieplić poddasze w domu?

 

Skuteczne ocieplenie całego domu, od fundamentów do dachu, ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania w takim budynku, jak również ze względu na ograniczenie strat ciepła, a przez to – także strat pieniędzy. Dostępne są różne metody ocieplania – od wełny i styropianu poprzez piankę poliuretanową nakładaną metodą natryskową.

Korzyści z ocieplenia pianką

ocieplanie poddaszy pianka cenaW naszym kraju styropian i wełna mineralna mają spore grono zwolenników, jednak te materiały mają swoje wady, np. styropian trudno jest dopasować do rozmaitych zakamarków i łatwo mogą w nim powstawać mostki termiczne. Z kolei wełna potrafi się zsuwać z powierzchni, na którą jest nałożona i wówczas nie spełnia zupełnie swojego zadania. W porównaniu z nimi natrysk pianki wydaje się mieć same zalety. Pianka jest bowiem bardzo trwałym materiałem, który z upływem lat wcale nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych. Dzięki nakładaniu metodą natryskową możliwe jest dokładne ocieplenie nawet trudno dostępnych miejsc, których np. na poddaszach nie brakuje. Pianka po nałożeniu zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny. Dzięki temu zapobiega też powstawaniu mostków termicznych, ponieważ nie ma żadnych przerw w izolacji. Tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca, to też dobre rozwiązanie. Ze względu na cieńszą warstwę materiału (cieńszą niż styropianu czy wełny), również polecane jest ocieplanie poddaszy pianką cena tego rozwiązania przy tym nie jest duża i coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić.

Ocieplanie pianką jest metodą, która staje się coraz popularniejsza w Polsce. Ludzie stopniowo przekonują się do zalet tego rozwiązania w porównaniu z „tradycyjnymi” materiałami, takimi jak styropian czy wełna. Trwałość pianki, jej cena i inne właściwości sprawiają, że to rozwiązanie godne uwagi dla każdego, kto myśli o budowie czy remoncie.