Dieta w formie cateringu

Odchudzanie się jest dość trudnym procesem, który może trwać wiele miesięcy, a nawet lat anim osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Jednak warto je zawsze zacząć od kuchni, ponieważ tu się chudnie najszybciej. Nasze posiłku muszą być lekkie i zdrowe.

Jakie dania są w menu cateringu dietetycznego?

dietetyczny catering w krakowieZłotą zasadą w odchudzaniu jest ujemny bilans kaloryczny, który pozwala nam gubić nadprogramowe kilogramy. Jeżeli nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi dwa tysiące, to trzeba go zmniejszyć do tysiąca ośmiuset. Nie można go obniżać zbyt drastycznie, bo z pewnością źle się to odbije na naszym organizmie. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniej diety bogatej w warzywa, chude mięso, ryby, kasze czy zdrowe oleje. Możemy samodzielnie przygotowywać posiłki, ale można także wykorzystać dietetyczny catering w Krakowie, jeżeli mieszkamy w Małopolsce. Znajduje się tu sporo firm cateringowych, które w swojej ofercie posiadają diety odchudzające, wegańskie, wegetariańskie czy bezglutenowe, dostosowane pod względem kaloryczności do indywidualnego klienta. W momencie zamawiania diety, od razu się deklaruje ilość kalorii, jakie muszą mieć wszystkie potrawy. Dzięki temu nie musi się martwić kaloriami, bo robią to za nas dietetycy, którzy tak że układają diety. Robią to w taki sposób, aby w dziennym menu były zawarte wszystkie niezbędne składniki odżywcze, minerały i witaminy. W dietetycznym cateringu znajdują się dania lekkostrawne, które są najczęściej przygotowywane na parze lub w piekarniku.

Dieta wcale nie musi oznaczać jedzenie za małych porcji, niesmacznych dań czy ciągłego odmawiania sobie słodkości. W daniach cateringowych także są słodycze, ale tylko w zdrowej wersji, dzięki czemu mogą je spożywać  osoby na diecie odchudzającej.