Do jakiej poradni dietetycznej warto się udać?

Od dłuższego czasu miałam problem z nadwagą. Siedzący tryb życia, a w dodatku umiłowanie do fast foodów spowodowało, że zebrało mi się co najmniej kilkanaście zbędnych kilogramów. Postanowiłam się odchudzić, ale nie byłam głupia i wiedziałam, że powinnam to zrobić pod okiem specjalisty. Tylko odpowiedni dietetyk jest w stanie tak dobrać dietę, żeby była bezpieczna i skuteczna zarazem.

Gdzie w Krakowie znajdę poradnię dietetyczną?

poradnia dietetyczna krakówDo tej pory nigdy nie korzystałam z usług takiego lekarza, dlatego nie miałam pojęcia, gdzie powinnam się udać. Zależało mi na lekarzu, który będzie miał doświadczenie w przepisywaniu odpowiednich diet i wcześniej zleci mi odpowiednie badania. Pożaliłam się mojej koleżance z pracy, że nie wiem jakiego dietetyka powinnam wybrać. Doradziła mi ona, że jeśli wpisze w wyszukiwarkę internetową frazę: poradnia dietetyczna kraków, to z pewnością znajdę bardzo dużo opinii poprzednich pacjentów o danych lekarzach. Postanowiłam tak zrobić, co okazało się bardzo dobrym wyborem. W ten sposób udało mi się znaleźć poradnię dietetyczną, która miała bardzo dobre opinie. Wiele osób pisało, że pod okiem specjalistów tam pracujących udało im się znacznie schudnąć i co jeszcze ważniejsze – utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe. Pacjenci mogą tam skorzystać nie tylko z pomocy dietetyka, ale także psychologa, który pomaga uświadomić sobie, z jakimi problemami psychicznymi może wiązać się otyłość.

Udałam się do tej poradni. Znajdowała się ona w samym centrum Krakowa, dlatego nie miałam żadnych problemów z tym, żeby do niej trafić. Na miejscu umówiłam się na wizytę u lekarza dietetyka. Już wcześniej dostałam informację na temat tego, jakie badania powinnam wcześniej wykonać. Dzięki temu lekarz od razu po zapoznaniu się z wynikami, mógł zalecić mi odpowiednie restrykcje żywieniowe.