Dobra przydomowa oczyszczalnia

 

Każdy z nas projektując swój wymarzony dom musi w danym projekcie uwzględnić oczyszczalnię ścieków. Na rynku jest wiele ofert budowy takich oczyszczalni – do nas należy decyzja, na którą konkretnie opcję się ostatecznie zdecydujemy.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni

przydomowa oczyszczalnia poznanPrzede wszystkim stając przed wyborem jaką przydomową oczyszczalnię mamy wybrać powinniśmy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe. Jeżeli budżet przewidziany przez nas na budowę przydomowej oczyszczalni nie jest zbyt wysoki, powinniśmy się bliżej przyjrzeć opcjom bardziej przystępnym finansowo. Oczyszczalnie ścieków dzielą się na dwie podstawowe kategorie – przydomową oczyszczalnię biologiczną oraz przydomową oczyszczalnię drenażową. Do nas należy decyzja, jaka przydomowa oczyszczalnia – Poznań ostatecznie będzie na naszej działce wybudowana. Oczyszczalnia przydomowa drenażowa ma tą zaletę, że koszt jej wybudowania nie jest zbyt wygórowany jednak trzeba pamiętać o tym, że oczyszczalnię drenażową należy regularnie opróżniać. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby regularnie w przypadku drenażowej oczyszczalni sprawdzać czy jest ona szczelna. Gdy tego nie dopilnujemy może się zdarzyć, że zanieczyszczenia będące w niej będą wydostawać się na zewnątrz oraz przenikać do wód gruntowych. Powinniśmy już na etapie jej budowy odpowiednio zadbać o dokładne zabezpieczenie przed taką sytuacją. Warto zapytać również firmę która zajmuje się budową przydomowej oczyszczalni drenażowej czy dają gwarancję na swoje usługi.

Decydując się na jedną z opcji przydomowych oczyszczalni ścieków pamiętajmy przede wszystkim o naszej wygodzie. Oczyszczalnia biologiczna jest bardziej przyjazna dla naszego środowiska, poza tym istnieje mniejsze ryzyko jej uszkodzenia oraz zanieczyszczenia wód gruntowych.