Dobry komputer dla gracza

Komputer który dla jednej osoby może okazać się bardzo dobry, dla innych nei będzie wystarczający. Na przykład komputer, który ma służyć do gier komputerowych powinien być przede wszystkim nastawiony na wysokie parametry techniczne, w szczególności jeśli chodzi o kartę graficzną oraz wysokie taktowanie procesora. Jaki komputer powinien sobie kupić gracz w następnym roku?

Komputer idealny dla gracza

komputery dla graczyPrzede wszystkim zwracaj uwagę na kartę graficzną. Nie musi ona mieć bardzo dużej pamięci, jednak powinna być wysokiej jakości. Wystarczy Ci osiem gigabajtów pamięci operacyjnej RAM. Jednak karta musi mieć dodatkowe chłodzenie, ponieważ wiadomo, ze na rynku pojawią się gry, które mają duże wymagania. Komputery dla graczy powinny mieć także wydajny procesor. Najlepsze są ośmiordzeniowe, chłodzone za pomocą płynu. Czasami domontowane są dodatkowe wentylatory, co także jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku przyda się tylko 3 GHZ. Pamiętaj o tym, aby zainstalować sobie w komputerze wydajne złącze internetowe. Szczególnie jeśli grasz w gry przez Internet. Nie patrz tylko na sekcję „download” podczas zakupu, lecz zwróć uwagę na „upload”. Dzięki temu ograniczysz ping podczas gier z dużą liczbą graczy. Nie będzie powodu do tego, aby rozłączyć Cię z danego serwera. Dokup odpowiedni osprzęt, dzięki któremu gra będzie wygodna oraz bezproblemowa.

Wiadomo, że Twój komputer stacjonarny jest bardzo ważny. Zwłaszcza, że gry są coraz bardziej dopracowane. Obecnie liczy się grafika oraz szybki procesor, ponieważ akcja w grach jest na tyle dynamiczna, że nie można sobie bez tego poradzić. Takie komputery są specjalnie przystosowane dla graczy. Mają dodatkowo dużą pojemność dysku twardego. Jedna gra to nawet dwieście pięćdziesiąt gigabajtów.