Drugi najczęściej używany język na świecie

 

Nauka języków obcych przydaje się w różnych dziedzinach życia – nie tylko w pracy, ale też w czasie zagranicznych podróży. Jednym z częściej używanych języków jest język hiszpański. Szacuje się, że aż 500 milionów ludzi na świecie porozumiewa się właśnie tym językiem.

Nauka języka hiszpańskiego w szkołach językowych

hiszpanski dla doroslych w bydgoszczyPo hiszpańsku mówią mieszkańcy Europy (przede wszystkim Hiszpanii), Afryki, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Karaibów i wysp Oceanii (Wyspy Wielkanocnej). Po hiszpańsku można więc porozumiewać się w wielu rejonach świata. Nie jest to język trudny. Gramatyka języka hiszpańskiego należy do nieskomplikowanych. Język hiszpański dąży do licznych uproszczeń, dzięki czemu już po jednym kursie można posługiwać się hiszpańskim w stopniu podstawowym, komunikatywnym. Wiele szkół językowych oferuje kursy języka hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania. Popularny jest np. hiszpański dla dorosłych w bydgoszczy – nauka hiszpańskiego odbywa się w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy jest w stanie przyswoić konkretny materiał. Język hiszpański należy do języków indoeuropejskich, a dokładniej do rodziny języków romańskich. Wywodzi się on ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Należy wspomnieć o tym, że to właśnie język hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na Ziemi. Właśnie dlatego warto uczyć się tego języka. W wielu szkołach ponadgimnazjalnych język hiszpański można wybrać jako drugi język nauki.

Około 100 do 150 milionów ludzi uczy się języka hiszpańskiego. Stąd też można wnioskować, że osób mówiących po hiszpańsku jest nawet 650 milionów! Kursy języka hiszpańskiego nie należą do najdroższych. Sam język jest bardzo przyjemny w nauce i nie sprawia zazwyczaj większych problemów. Warto zapisać się do szkoły językowej na kurs hiszpańskiego.