Drzwi przesuwne do szaf wnękowych

 

Aby szafa wnękowa całkowicie „wtopiła się” w ścianę z wnęką, najlepiej zastosować doń drzwi przesuwne. Jeżeli jeszcze będą one w tym samym kolorze co reszta pomieszczenia, to zabudowana wnęka staje się  niewidzialna. Oczywiście nie jest to jedyny powód stosowania drzwi przesuwnych do mebli, w wielu przypadkach mają one charakter dekoracyjny.

Powodzenie mebli na wymiar

szafy przesuwne na wymiarMeblowanie domów i mieszkań daje dużo satysfakcji i możliwości twórczego wyżycia się lokatorom. Propozycje nowoczesnego designu można znaleźć w wielu czasopismach i magazynach. Przetworzenie ich i dostosowanie do powierzchni, która się dysponuje, to czysta przyjemność. Istotną rolę spełniają tutaj drzwi przesuwne, oferowane jako szafy przesuwne na wymiar. Najważniejszą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że nie zajmują miejsca – ani zamknięte, ani otwarte. Dobrze osadzone w prowadnicach, nie sprawiają żadnego problemu przy otwieraniu i zamykaniu. Oczywiście szafy przesuwne mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu i nie koniecznie we wnęce. Przy projektowaniu takiej szafy najpierw ustalamy topografię wnętrza, w zależności od przeznaczenia. Może być ona monotematyczna, np. same półki w różnych odstępach, lub wielozadaniowa, czyli wieszak na garderobę, półki, szuflady itp. Drugi etap to wybór drzwi przesuwnych. Ogólna zasada mogłaby być taka, że w mniejszych pomieszczeniach, drzwi powinny mieć lustro lub błyszczeć, bo to optycznie powiększa pomieszczenie. W większych pokojach nie ma to znaczenia. Można im nadać charakter dekoracyjny, stosując odpowiedni materiał, np. szkło, wzornictwo i kolorystykę.

Producenci na swoich stronach internetowych przedstawiają swoje propozycje w tym zakresie, w dużym wyborze. On-line można doprecyzować każde zamówienie. Poza tym jest możliwość bezpośredniego kontaktu. Jest w czym wybierać.