Dzierżawa kserokopiarek – czy to się opłaca?

 

Co raz większe staje się zapotrzebowanie na usługi kopiowania różnego rodzaju dokumentów. Może się wydawać zatem, że prowadzenie działalności ksero będzie jak najbardziej opłacalne. Jednak trzeba się liczyć z tym, że koszt pojedynczej kserokopiarki jest naprawdę wysoki, a trzeba do tego doliczyć również koszty eksploatacji. Czy zatem opłaci się kupować swój własny sprzęt? Z jakiej alternatywny możemy skorzystać?

Co myśleć o dzierżawie kserokopiarek?

Trzeba w tym miejscu wspomnieć o wszystkich korzyściach jakie niesie za sobą dzierżawa kserokopiarek. Może i niektórzy z nas nie zdawali sobie sprawy z istnienia takiej usługi, jednak z całą pewnością i tak cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Dzierżawa kserokopiarek niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Powinniśmy rozpatrzeć kwestię jej opłacalności, po porównaniu z posiadaniem swojego sprzętu. Przede wszystkim czynsz najmu takiej kserokopiarki naprawdę nie jest wysoki. W porównaniu do możliwych do osiągnięcia zarobków z całą pewnością nie będzie to kwota znacząca. Jeśli planujemy założenie sporej wielkości punku ksero zdecydowanie kupno kserokopiarek w ilości kilku sztuk może być naprawdę dużą inwestycją. Kiedy zdecydujemy się na wydzierżawienie kserokopiarek możemy zacząć gromadzić środki na późniejszy zakup sprzętu na własność. Jakie są jeszcze korzyści płynące z dzierżawy kserokopiarek. Nie można zapominać również o tym, że koszty wynajmu zawierają w sobie wiele innych czynników. Usługodawca zobowiązuje się do dbania o odpowiedni stan techniczny sprzętu czyli do serwisowania. Oczywiście możemy sobie bardzo szybko zdać sprawę z tego, że jest to niezwykle duże ułatwienie. Nie można zapominać o tym, że każda awaria kserokopiarki może przynosić nam straty, na co z całą pewnością nikt z nas nie chce być narażony. Dlatego właśnie serwisowanie urządzeń wziętych pod dzierżawę to naprawdę duży atut. W cenie wynajmu usługodawcy często również wliczają materiały eksploatacyjne. W przypadku kserokopiarek z całą pewnością będą to tonery różnego rodzaju. Jeśli płacąc za wynajem otrzymamy miesięczny zapas materiałów eksploatacyjnych, zdecydowanie jesteśmy na plusie.

Dzierżawa kserokopiarek okazuje się być naprawdę dobrym sposobem na rozpoczęcie działalności ksero. Oczywiście należy pamiętać o tym, że podpisanie umowy z wynajmującym kserokopiarki musi być jak najbardziej kontrolowane. Tylko w takim przypadku dzierżawa może okazać się naprawdę dobrym i korzystnym rozwiązaniem. 

Sprawdź http://sklep.invmedia.pl ofertę