Dzisiejsza fotografia, czyli interes z profesjonalnymi sesjami korporacyjnymi

 

Sesje zdjęciowe są obecnie bardzo modne. Ślub, chrzest, okres ciąży czy okrągłe urodziny to okazje, na które zapraszamy fotografa, aby upamiętnił ważne chwile w naszym życiu. Od niedawna oprócz upamiętniania chwil prywatnych, zaczyna się popyt na zdjęcia wykonywane w pracy. 

Poszukiwany profesjonalista do sesji korporacyjnej

profesjonalne sesje korporacyjneCoraz częściej zdarza się, że pracownicy są informowani, że za kilka dni w firmie odbędzie się sesja i proszeni są o szczególne przywiązanie wagi do stroju tego dnia. W siedzibie firmy pojawia się fotograf i sesja odbywa się według ustaleń przełożonych i fotografa. Profesjonalne sesje korporacyjne już nie dziwią. Wszyscy pracownicy korporacji wiedzą, że prędzej czy później będą brali w niej udział. Czasem chodzi o zdjęcia grupowe, czasem indywidualne, aby przedstawić wszystkich pracowników z osobna. Jeśli zależy nam na pokazaniu integracji w firmie i rodzinnej atmosfery lepiej postawić na zdjęcia w grupach. Na przykład fotografować pracowników danych działów. Wyróżnić należy osoby obejmujące najwyższe stanowiska w firmie. Tu pożądane są zdjęcia osobiste w tle z logiem firmy czy wnętrzami biurowca. Przy takich zdjęciach umieszcza się krótki opis funkcji danej osoby w spółce. Zdarzają się także sesje korporacyjne w plenerze, na przykład podczas wyjazdu integracyjnego. Wówczas cena takiej usługi wzrasta. Zdjęcia często można także wykorzystać we współpracy z agencją reklamową.

Doradztwo biznesowe, prawo, szkolenia to branże, w których sesje korporacyjne są codziennością. W dużych miastach fotograf może bazować na tego rodzaju pracy prawie w stu procentach. Spółki odświeżają strony, rozbudowują się, zmieniają profile. To wszystko przyczynia się do nowych zleceń dla fotografów. W dzisiejszych czasach umiejętność wykonywania takich sesji jest z pewnością opłacalna.