Emalie w sprayach

 

Takie farby w sprayach to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce pomalować coś dokładanie i równo. Kiedyś nie było dostępnych tak fajnych rozwiązań i człowiek chcąc coś pomalować musiał posługiwać się pędzlem, ale dziś wszystko wygląda inaczej i farby w sprayu możemy znaleźć w wielu sklepach z wyposażeniem branżowym. Warto zaopatrzyć się w taką farbę i wypróbować ją, oraz samodzielnie przekonać się, jak dobrze kryje.

Malowanie za pośrednictwem sprayu

spray emaliaTo fantastyczne, że nie musimy się już obecnie bawić w pędzle i martwić o to, że pomalowane przez nas przedmioty będą wyglądały źle, bo będzie widać na nich fakturę pozostawioną przez włosie od pędzla. No oczywiście zawsze moglibyśmy stosować wałek, ale to przecież nie jest to samo. Dlatego też warto wiedzieć, że spray emalia będzie naszą odpowiedzią na wszystko i będzie rozwiązaniem na każdy problem, który wynikał właśnie z konieczności malowania czy to pędzlem, czy może wałkiem. Musimy być świadomi tego, że spray wszystko nam dobrze pokryje, równo, ale również musimy wcześniej poćwiczyć sobie technikę, bo przy malowaniu sprayem także można popełnić błędy. Przede wszystkim można zrobić zacieki, przy zbyt bliskim trzymaniu sprayu od malowanego przedmiotu, a ponadto należy pulsacyjnie naciskać przycisk od sprayu, bo przy ciągłym trzymaniu farba się będzie rozpylać w dużym stopniu w powietrzu i więcej jej skupi się na nas, aniżeli na malowanym przedmiocie.

Takie i inne triki można, a nawet trzeba stosować przy malowaniu sprayem, ale pamiętajmy, żeby najpierw o tej technice poczytać, zaczerpnąć informacji, a później próbne malowanie wykonać na jakimś próbniku, żeby od razu nie zniszczyć naszego przedmiotu. I pamiętajmy, że malowanie tylko raz to za mało, będziemy z pewnością musieli poprawić.