Fronty meblowe o wysokim połysku

Do niedawna najczęstszą techniką by nadać frontom wysoki połysk było ich lakierowanie. To się jednak zmieniło w momencie, gdy odkryto, że fronty można pokrywać warstwą akrylu. Od tego momentu to właśnie one są częstszym wyborem jeśli chodzi o branżę stolarską. Dzieje się tak dlatego ponieważ stosunek ceny do jakości, zarówno tej wizualnej jak i praktycznej wypada korzystniej niż w przypadku frontów lakierowanych.

Połysk frontów akrylowych nie jedyną ich zaletą

fronty meblowe na wysoki połyskWysoki połysk, który można uzyskać nakładając na płytę meblową warstwę akrylu jest niewspółmiernie większy niż w przypadku lakierowania. Zapewnia niemalże lustrzane odbicie, czyniąc pomieszczenie niezwykle eleganckim i luksusowym. Przy czym fronty nie tracą na wytrzymałości. Wręcz przeciwnie, akryl jest bardziej odporny na zarysowania i inne uszkodzenia. Dzięki temu fronty meblowe na wysoki połysk dłużej zachowują swój pierwotny stan. Dodatkowo akryl z upływem czasu nie utlenia się, co oznacza, że wraz z upływem czasu nie zmienia swojej barwy, co ma miejsce w przypadku frontów lakierowanych. Akryl swoją wytrzymałość zawdzięcza specjalnej fakturze, która mocniej przylega do frontu. Oznacza to, że naszą kuchnię nie oszpecą żadne odpryski. Jedyną cechą, która przemawia na korzyść frontów lakierowanych jest to, że do nich niepotrzebne jest obrzeże, a do frontów o wysokim połysku – tak. Jednak przy dzisiejszych technologiach, zróżnicowanych obrzeżach świetnej jakości i wprawnym rękach stolarza nie mamy się czym martwić. Obrzeże może zostać założone tak, że jest niemalże niewidoczne.

Przy tych wszystkich zaletach pomyśleć by można, że fronty akrylowe muszą być bardziej drogie. Nic bardziej mylnego. Ich produkcja wymaga o wiele mniejszych nakładów czasu pracy. W związku z tym, możemy mieć elegancką kuchnię o wysokim połysku i świetnej jakości za przystępną cenę. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że akryl zrewolucjonizował branżę produkcji mebli.