Gdzie w Krakowie zrobię holtera?

Od dłuższego czasu mam problemy z sercem. Mój kardiolog długo nie mógł znaleźć przyczyn moich dolegliwości. Na co dzień bardzo szybko się męczyłem i miałem duże skoki ciśnienia. W końcu dostałem od niego skierowanie na kilka specjalistycznych badań. Jednym z tych badań, był holter EKG. Teraz, musiałem jeszcze tylko znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie je wykonam.

Na czym polega badanie holterem EKG?

holter ekg krakówNajpierw jednak mój kardiolog poinformował mnie o tym, jak takie badanie wygląda. Aparat holtera zakłada się na dwadzieścia cztery godziny. Krótko mówiąc jest to badanie ekg tylko o wiele bardziej dokładne i dające o wiele więcej przydatnych informacji o stanie zdrowia pacjenta. Można je wykonywać w warunkach szpitalnych, ale o wiele bardziej zaleca się przeprowadzenie tego badania w warunkach domowych, żeby dowiedzieć się jak zachowuje się moje serce podczas codziennych czynności. Teraz, musiałem tylko poszukać odpowiedniej placówki medycznej. Poszukiwania takiego miejsca rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: holter ekg kraków, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć przychodnię, gdzie wykonywali takie badanie za pomocą aparatu dwunastoelektrodowego. Dowiedziałem się, że jest to rzadkość, ponieważ zazwyczaj korzysta się z holtera, który posiada tylko trzy diody. To badanie będzie więc dokładniejsze i bardziej rzetelne.

Od razu zapisałem się na badanie. Na szczęście nie musiałem zbyt długo czekać, bo już kilka dni później znalazł się dla mnie termin. Badanie okazało się bezbolesne i bezinwazyjne. Wyniki uzyskałem jeszcze tego samego dnia i od razu udałem się z nimi do lekarza. Dzięki temu badaniu lekarz bez problemu wskazał przyczynę moich dolegliwości i wdrożył odpowiednie leczenie. Byłem zadowolony.