Jak się pali ekogroszkiem?

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska sprawia, że koniecznym jest podejmowanie zdecydowanych działań, które mają ograniczyć emisję szkodliwych gazów do atmosfery. W tym celu należy przeprowadzić przede wszystkim rewolucję jeśli chodzi o sposób ogrzewania domów jednorodzinnych. Nadal wiele gospodarstw jest bowiem ogrzewanych przy pomocy kotłów, które spalają paliwa konwencjonalne takie jak węgiel.

Zalety stosowania ekogroszku

ekogroszek skarbekProduktem ubocznym takiego procesu jest emisja gazów cieplarnianych. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na modernizację układów grzewczych, która często jest dofinansowywana czy dotowana z programów krajowych oraz europejskich. Bardziej ekologicznym paliwem jest ekogroszek skarbek, który cechuje się lepszymi właściwościami niż tradycyjne paliwa. Jest to produkt o granulacji do 25 mm powstający na bazie węgla o niskiej zawartości siarki. Materiał wsadowy jest specjalnie selekcjonowany tak żeby posiadał jak największą kaloryczność oraz małą wilgotność. Paliwo to jest bardzo polecane dla mniejszych instalacji, w których pracuje kocioł o mocy do 1000 kW. Zaletą stosowania ekogroszku w stosunku do tradycyjnego paliwa jest stabilność jego spalania oraz niska zawartość popiołu. Dodatkowo w wyniku spalania powstaje niewielka liczba zanieczyszczeń, a cały proces cechuje się wysoką sprawnością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych paliw istnieje możliwość ograniczenia emisji do atmosfery.

W ten sposób użytkownik ma wpływ na środowisko naturalne. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest technologia, w której ogrzewane są gospodarstwa domowe. Stosując nowoczesne rozwiązania można osiągnąć korzyści ekonomiczne. Niewątpliwą zaletą jest możliwość skorzystania z funduszy zarówno krajowych jak i europejskich, których celem jest promowanie ekologicznych rozwiązań. Środki te są dostępne zarówno dla osób prywatnych jak i również przedsiębiorców.