Jakie korzyści dają seanse w saunie fińskiej?

Seans w saunie fińskiej inaczej suchej jest nie tylko znakomitym przeżyciem, ale również dostarcza wiele korzyści naszemu organizmowi. Ciepło otwierając pory oczyszcza je z zanieczyszczeń, wyrównuje temperaturę skóry a także chłodzi ją pozwalając na utrzymanie jej pięknej i czystej.

Korzyści wynikające z seansów w saunie fińskiej

Zanim sauny fińskie cennikwejdziemy do sauny warto zaopatrzyć się w co najmniej dwa a nawet trzy ręczniki oraz klapki kąpielowe i opcjonalnie strój kąpielowy, lecz najbardziej wskazane jest korzystanie bez niego. Według niektórych klapki to zbędny element, ale warto je mieć, aby nie zarazić się grzybicą, jak to ma niekiedy miejsce na basenach publicznych. Należy pamiętać, żeby zmyć makijaż, zdjąć okulary czy biżuterię i zegarek. Prawidłowa kąpiel składa się z cykli: nagrzewanie – schładzanie – relaks. Mogą one być powtarzane tyle razy na ile pozwala nam nasze samopoczucie. Pierwszym krokiem powinien być prysznic a następnie dokładne osuszenie całego ciała wraz z włosami, ponieważ będąc wilgotne mogą one ulec zniszczeniu pod wpływem gorącego powietrza. Niezależnie od naszej pozycji, powinniśmy leżeć bądź siedzieć tak, aby nasze ciało nie dotykało drewna. W saunie możemy przebywać od ośmiu do piętnastu minut w zależności od naszego samopoczucia. Jeśli czujemy, że dłużej już nie wytrzymamy w saunie, należy z niej wyjść i wziąć chłodny prysznic, osuszyć się i zrelaksować. Podczas każdego odpoczynku należy pamiętać o uzupełnianiu płynów. Sauny fińskie cennik oprócz oczyszczania skóry z toksyn i odprężenia przynosi także wiele korzyści zdrowotnych.

Wskazaniami do korzystania z sauny suchej mogą być zapalenia stawów, zwyrodnienia kręgosłupa, łuszczyca, stany pourazowe kości oraz stawów, a także tkanek miękkich. Mając problemy z zasypianiem, cierpiąc na korzonki czy trądzik także powinniśmy udać się na seans w saunie.