Jakie rośliny można stosować w ogrodzie wertykalnym?

Ogrody wertykalne są coraz popularniejsze w mieszkaniach, domach i na samych ogrodach zewnętrznych. Istnieje na rynku wiele firm, które zajmują się projektowaniem oraz montażem takich struktur roślinnych. Możemy również samodzielnie stworzyć własny ogród wertykalny według własnej koncepcji.

Projektowanie ogrodu wertykalnego a rośliny

projekt ogrodu wertykalnegoW ogrodzie wertykalnym najważniejszy jest odpowiedni dobór roślin pod kątem możliwości ich rozwoju. Każdy projekt ogrodu wertykalnego powinien uwzględnić rodzaj roślin oraz sposób ich pielęgnacji. Najlepiej jest zainwestować w rośliny, które nie wymagają ciągłej pielęgnacji oraz są mało wymagające. Przy dobrym oświetleniu w domu będą miały szansę prawidłowo się rozwijać. Uwzględnić należy także nawożenie tych roślin, przycinanie, rozsadzanie oraz nawadnianie. Rośliny w ogrodzie wertykalnym ciężko się podlewa, więc warto zastosować malutką konewkę lub też zorganizować sobie dobry system służący do regularnego i automatycznego nawadniania. Ogrody wertykalne mogą być ozdobione przez zielistki. Jest to roślina z grupy traw w biało-zielone pasma, która w skupisku pięknie się prezentuje. Doskonale się rozwija w warunkach domowych. Taki ogród wertykalny na białej ścianie będzie doskonałą ozdobą pomieszczenia. Również paprocie można stosować w ogrodzie wertykalnym. Ich zwisające roślinne i małe wymagania lokalizacyjno-glebowe sprzyjają rozwojowi. Projekt takiego ogrodu wertykalnego jest chyba jednym z najbardziej popularnych spośród wszystkich. Można zainwestować także w mech będący ostatnio hitem. Doskonale prezentuje się ponadto bluszcz, który można przycinać regulując go w sposób taki, jak chcemy.

Spośród roślin nadających się do ogrodu wertykalnego jest ich jeszcze więcej, których nie wymieniono. Zainteresowane osoby warto, aby poczytały o tym więcej lub doradziły się ogrodników i projektantów wnętrz. Jedno jest pewne – warto posiadać ogród wertykalny.