Jakie są rodzaje pomp ciepła?

 

Pompa ciepła to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła oraz zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej lub energii cieplnej.

Rodzaje pomp ciepła i ich zalety

pompy ciepłaPompy ciepła to jedne z najbardziej oszczędnych, efektywnych oraz ekologicznych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Nie emitują one żadnych zanieczyszczeń oraz działają skutecznie pomimo bardzo niskich temperatur na zewnątrz. Integrują w sobie najnowocześniejsze technologie a ich elegancka oraz modna obudowa wpasuje się w każde wnętrze. Jest to rozwiązanie nie tylko dla nowych budynków, ale także dla tych poddawanych modernizacji. Pompy gruntowe to nowoczesne, energooszczędne urządzenia o wysokiej sprawności. Dostępne są w różnych wersjach mocy, dlatego dopasują się do naszych potrzeb. Zapewnią nam niezwykłą wygodę ogrzewania pomieszczeń oraz zaopatrzą w ciepłą wodę. Może być ona również używana latem do chłodzenia pomieszczeń. Pompa ciepła z możliwością wyboru podłączenia jednego z trzech różnych dolnych źródeł ciepła przeznaczone jest do ogrzewania i chłodzenia zarówno budynków jedno jak i wielorodzinnych. Energię może ona pobrać z ziemi, wody albo powietrza. Natomiast pompa typu powietrze-woda to proste rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń jak również przygotowywania ciepłej wody. Pracują one wyjątkowo oszczędnie oraz pozwala skutecznie wykorzystać energię odnawialną bez wykonywania odwiertów.

Jeśli więc chcemy zaoszczędzić warto zainwestować w energooszczędne pompy, dzięki którym możemy zarówno ogrzewać jak i chłodzić nasze pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla nowoczesnych budynków, ale również tym poddawanych modernizacji.