Jakie środki dezynfekcyjjne stosować ?

 

Zajmując się każdym rodzajem biznesu usługowego: bez znaczenia czy pracujemy w placówce medycznej: szpitalu, przychodni, czy też weterynaryjnej lub typowo kosmetyczno-upiększającej: salonie piękności, masażu czy też fryzjerskim sprzątanie ale też dezynfekcja są bardzo ważne. Nie chodzi tylko o regularność tych czynności, ale też rodzaj stosowanych przez nas środków dezynfekcyjnych. 

Najlepsza dezynfekcja w płynie

18 preparaty do dezynfekcji narzedzi sprzetu i powierzchniNa rynku znajdziemy liczne środki do dezynfekcji w płynie, warto się im bliżej przyjrzeć. Substancje w płynie mają dużo szersze spektrum działania od tych w innych formach, np. w postaci stałej – granulek czy proszku. Płynne środki do dezynfekcji są dużo łatwiejsze  w stosowaniu. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ich ilość w stosunku do ilości wody i powierzchni którą będziemy chcieli odkazić (zwykle instrukcja dla każdego środka jest inna i dołączona do opakowania jednostkowego substancji).  Po rozrobieniu środki do dezynfekcji w płynie stosujemy na oczyszczoną i osuszoną powierzchnię i pozostawiamy do wyschnięcia. Maja one dobrą penetrację na wielu rodzajach powierzchni o różnej teksturze i powierzchni, co zapewnia stu procentową pewność co do tego że dana powierzchnia jest jałowa. Środki takie są dobre w przechowywaniu i nie tracą swoich właściwości z biegiem czasu, aczkolwiek ważne jest żeby sprawdzać na bieżąco daty ważności.

Reasumując, myśląc o odkażaniu powierzchni warto wziąć pod uwagę środki do dezynfekcji powierzchni w płynie. Są one stosunkowo niedrogie, ale skuteczniejsze od tych w postaci proszku. Mają one dużo szersze spektrum działania na drobnoustroje i są przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Środki takie są też łatwe w użyciu, a wszelkie wątpliwości co do ich stosowania zwykle rozwiewane są przez producenta w dołączonej ulotce informacyjnej, która zawsze dołączana jest do opakowania.