Koszulka polo – dla kogo?

Historia koszulek polo sięga lat dwudziestych. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawiła się ona na ciele francuskiego tenisisty. Do dziś utożsamiana jest z tym właśnie sportem. Dowodem na to może być nazywanie przez anglików tej części garderoby jako „golf shirt”. Również w naszym kraju ma ona wielu zwolenników zarówno u płci męskiej jak i żeńskiej. 

Dobór koszulki polo do sylwetki

koszulka polo rozmiar MMimo, że po koszulki polo sięgają zarówno kobiety jak i mężczyźni, to właśnie Ci drudzy chętniej gromadzą je w swojej garderobie. Ich podstawową zaletą jest zapewnienie swobodnych ruchów, co w przypadku wielu mężczyzn jest podstawą ubioru. Koszulki polo plasują się w miejscu pomiędzy zwykłymi T-shirtami, a formalnymi koszulami. Z tego właśnie powodu warto mieć chociaż jedną w szafie na mniej formalne, ale nadal wymagające naszej elegancji wyjście. Wśród ofert wielu sklepów z odzieżą odnajdziemy z pewnością każdy rozmiar. Jeśli interesuje nas zatem koszulka polo rozmiar M, bez najmniejszego problemu odnajdziemy go w asortymencie sklepu. Najczęściej spotykanymi kolorami wśród koszulek polo są granat oraz biel. Stanowią one podstawową gamę kolorów, które pasować będą do stylizacji na każdą okazję. Uniwersalny fason oraz niekrępujący ruchów krój sprawia, że koszulki polo są bardzo często wybierane na strój firmowy. Bez problemu naniesiony może zostać na nie nadruk bądź haft w postaci logo firmy. Warto pamiętać, że odzież taka jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Powinniśmy zatem zdecydować się na tkaninę o wysokiej gramaturze, która będzie odporna na plamy. 

Niezliczona ilość szkół dotyczących noszenia koszulek polo sprawia, że z tą częścią garderoby mamy naprawdę spore pole do popisu. Idealnie sprawdzają się w połączeniu z jeansami oraz spodniami w fasonie chino. Ważne jest idealne dopasowanie koszulki do typu naszej sylwetki, tak aby podkreślała nasze atrybuty jak na przykład szerokie ramiona.