Krzesła przedszkolne

 

Oprócz całego wyposażenia w przedszkolu, jakim są stoły, szafki, regały, półki, biurka, łazienka, tablica i inne rzeczy brakuje jednej, chyba tej jednej z najważniejszych. Mianowicie krzesła. Bo po co mieć stolik i biurko, skoro nie można przy nich usiąść ?

Jakie krzesła sprawdzą się w przedszkolu najlepiej ?

krzesło przedszkolneNajlepsze krzesło dla przedszkolaka to nie takie, które ledwo trzyma się na nóżkach, jest wykorzystane do granic możliwości oraz nie jest kompletnie dostosowane do budowy ciała dziecka oraz od wzrostu. Oczywiście dobro i zdrowie oraz bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze oraz należny dbać o jego zdrowie od najmłodszych lat. Jeśli od małego jego kręgosłup będzie narażony na skrzywienie, a bez odpowiedniego krzesła kręgosłup faktycznie zacznie się wykrzywiać, tym w przyszłości ciężko będzie to zmienić. Dlatego każde krzesło przedszkolne w każdym przedszkolu powinno być dostosowane do dziecka. Przedszkolak musi czuć się na nim wygodne. Nogi nie mogą wisieć w powietrzu z powodu za wysokiego krzesła. Kręgosłup musi być cały czas wyprostowany. Dlatego krzesła powinny być regulowane. Oczywiście dziecko rośnie w bardzo szybkim tempie, dlatego ważne, aby mieć możliwość na regulację krzesła. Oczywiście takie możliwości są kosztowne, dlatego mało przedszkoli posiada takie udogodnienia. W prywatnych przedszkolach takich krzesełek jest co raz więcej. Pomaga to na dostosowanie wysokości krzesła do wzrostu dziecka.

Najważniejsze to dbać o dobro naszych podopiecznych. Stwarzać im dobre i odpowiednie warunki do rozwoju. Każdy potrzebuje indywidualnej obserwacji, lecz należy tez patrzeć na nich jako grupa. Wspierać ich na długiej drodze do dorosłości oraz dawać im wszystko, co potrzebne aby były wspaniałymi i dobrze wychowanymi dziećmi.