Balony do modelowania

Kurs modelowania balonów

Pracuję z dziećmi jako animator czasu wolnego. Na stałe jestem zatrudniona w centrum zabaw, gdzie dzieci mogą bawić się na drabinkach, basenach z piłeczkami, czy na trampolinach. Czasem też prowadzę zabawy na świeżym powietrzu, na festynach czy Dniach Dziecka.

Balony do modelowania są kolorowe

Balony do modelowaniaStaram się rozwijać i nabywać nowych umiejętności, żeby zabawy się dzieciom nie nudziło. W zeszłym roku na przykład poszłam na kurs baniek mydlanych (takich dużych), czy na podstawowy kurs składania papieru origami, co przydaje się wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje. W tym roku wybrałam kurs tworzenia modeli z balonów. Balony do modelowania są kolorowe i dzieciaki je lubią. Można z nich zrobić różne serduszka, listki, płatki kwiatów, czy kotki. Potem do takiego modelu przyczepia się kolorową wstążeczkę i dziecko może taki model zabrać do domu. Mimo iż balony są plastycznym materiałem to stworzenie bardziej fantazyjnych kształtów nie jest takie proste. Można łączyć kilka balonów w jedno i stworzyć bardzo ciekawe rzeczy. Na początku umiałam stworzyć jedynie zawijasy na balonie przypominające kiełbaski, potem przeszłam do robienia mieczy i podstawowego pieska. Następnie uczyliśmy się jak łączyć dwa balony ze sobą i co można jeszcze z nich wykonać.

Po takim kursie nie zostaje się mistrzem modelowania balonów, ale przynajmniej umiem wykonywać kilka stworków i roślinek. Już niedługo będę mogła sprawdzić swoje umiejętności na Dniu Dziecka w swojej sali zabaw. Mam nadzieję, że jak popróbuję więcej to uda mi się stworzyć fantastyczne rzeczy.

Więcej: balony do modelowania