Leczenie fobii społecznej

 

Będąc w okresie gimnazjalnym spotkałam się niestety z ogromną nietolerancją wobec rówieśników. Dzieciaki potrafią być w tym wieku naprawdę wredne, a jednocześnie i sprytne ponieważ nie zawsze udawało mi się znaleźć dowody tego, że jestem prześladowana. W liceum było mi już znacznie łatwiej, aczkolwiek sytuacja z gimnazjum mocno odbiła się na mojej psychice.

Pomocny psychoterapeuta z Wrocławia

psychoterapia online wrocławNiestety, ale w mojej szkole gimnazjalnej nie wystarczyło iść do wychowawcy i opisać problem, jaki miało się z rówieśnikami. Trzeba było mieć na to jeszcze dowody, a niestety nie zawsze takowe się znajdywały ponieważ większość sytuacji w moim przypadku to była przemoc słowna, a w tamtych czasach nie myślało się jeszcze zbytnio o tym, aby kogoś nagrywać dyktafonem zwłaszcza, że byłam często atakowana znienacka. Szkoła zatem nie rozwiązała mojego problemu, a problem okazał się spory ponieważ rzutował na późniejsze lata mojego życia. Dopiero będąc dorosłą zaczęłam szukać fachowej pomocy, którą okazała się psychoterapia online Wrocław posiada świetnych psychoterapeutów, a dzięki temu, że prowadzą oni także spotkania online nie musimy jeździć do odległego miasta, aby umówić się na wizytę. Psychoterapia online była dla mnie wybawieniem bowiem moim problem polegał na przeraźliwym strachu podczas wychodzenia z domu. Spotkania online zatem bardzo ułatwiły mi cały proces wychodzenia z, jak się okazało – fobii społecznej. Z wizyty na wizytę było jednak coraz lepiej i po niedługim czasie byłam w stanie już wyjść z domu bez ataków paniki.

Choć leczenie fobii społecznej potrafi być niestety długim procesem to jednak jest to możliwe. Choć moim pierwszym wyjściom poza dom podczas psychoterapii nie towarzyszyły już silne ataki paniki to jednak strach w mniejszym lub większym stopniu pozostawał. Ze spotkania na spotkanie było coraz lepiej, dzięki czemu udało mi się zażegnać mój problem raz na zawsze. Dziś nie mam najmniejszych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości oraz z czuciem się swobodnie wśród innych osób.