Malowanie proszkowe w Gliwicach

 

Dlaczego malowanie farbami proszkowymi jest tak popularne? Przede wszystkim jest to najszybszy sposób pokrycia farbą nawet dużych elementów. Po drugie za pomocą farby proszkowej można uzyskać na danej powierzchni kilka efektów. Dobrze nałożona farba pozostaje na swoim miejscu w niezmienionym stanie przez wiele lat.

Prawidłowe nakładanie farby proszkowej

malowanie proszkowe gliwiceGdzie można skorzystać z takiej usługi? W Polsce ta branża bardzo szybko się rozwija. Powstaje coraz więcej zakładów specjalizujących się w tej dziedzinie. Ważne, aby farbę nakładał fachowiec, który ma odpowiednią wiedzę na ten temat i przeszedł szkolenia. Malowanie proszkowe Gliwice odbywa się przy pomocy specjalnego pistoletu. Farba jest nakłada na element metodą natryskową. Na jakość wykonanej usługi wpływa kilka ważnych elementów. Powierzchnia na którą ma być nałożona farba musi zostać odpowiednio przygotowana i dobrze odtłuszczona przed samym natryskiwaniem. Nie bez znaczenia jest tutaj jakość użytej farby. Na trzecim miejscu stoją wiedza i umiejętności człowieka. Na przygotowaną powierzchnię farbę należy nakładać równomiernie, cienką warstwą. Nie mogą powstać prześwity ani zgrubienia. Pomalowana powierzchnia musi pozostać równa. Jeśli fachowiec zauważy, że to pistolet nierównomiernie wyrzuca farbę lub zacina się, wtedy sprzęt należy oddać do serwisu lub odpowiednio ustawić. Pomalowany element trafia do specjalnego pieca konwekcyjnego, który solidnie utwardza farbę i na stałe przytwierdza ją do powierzchni.

Farba proszkowa to taki wyrób, którego składu w żadnym wypadku nie wolno zmieniać. Zatem nie powinno mieszać się ze sobą kilku różnych kolorów, ani zmieniać struktury proszku uzyskanego fabrycznie. Takimi farbami można uzyskiwać na elementach różne efekty. Element może mieć powierzchnię gładką lub lekko chropowatą.