Metodologia pracy ze Scrum

 

Dopiero co zauważyłem ciekawą ofertę pracy, a już stwierdziłem, że nie będę mógł aplikować z tego względu, że nie posiadam umiejętności oraz doświadczenia praktycznego w posługiwaniu się systemem Scrum, który jest wykorzystywany w tej właśnie firmie. Stwierdziłem, że poszukam po różnych portalach internetowych informacji ten temat, gdyż szczerze mówiąc nie bardzo się na tym znałem.

Informacje na temat szkoleń Scrum

scrum retrospekcjaPrzede wszystkim nie wiedziałem od czego w ogóle zacząć. Okazało się jednak, że nie jest to aż tak niszowa branża i jest na rynku wiele firm i szkoleniowców oraz osób indywidualnych, które na pewno mogą zagwarantować bardzo sprawne przyswojenie wiedzy ze wszystkich tematów. Otrzymałem zapisując się na takie szkolenie dokładną agendę spotkania, dzięki czemu wiedziałem, czego mogę oczekiwać i jakie mogą być mniej więcej efekty takiej pracy. Praca przy takich szkoleniach jak scrum – retrospekcja była faktycznie bardzo ważna i widziałem, że szkoleniowiec ma już wiele szkoleń na swoim koncie, dzięki czemu też oczekiwałem tego, że już po paru dniach będę znał najważniejsze podstawy oraz zagadnienia, które sprawiają, że praca przebiega znacznie szybciej. Pracodawcy jak widziałem na różnych portalach z ofertami pracy mieli naprawdę różne zapotrzebowanie, jednak faktycznie nowoczesna agencja reklamowa oraz związana z oprogramowaniem wykorzystywała właśnie potencjał pracowników, którzy znają się na Scrum. Metodologia ta zyskuje coraz bardziej na popularności, dlatego nic dziwnego, iż firm jest coraz więcej, które mogą zająć się takimi szkoleniami.

Organizowane szkolenia były także w różnych cenach w zależności między innymi od intensywności oraz tego, czy zdecyduje się na szkolenie z osobą, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie przy projektach z całego świata, czy też osobą, która działa bardziej lokalnie i na tym rynku posiada głównie doświadczenie.