Miękkie pieluszki flanelowe

Artykułów dla niemowląt jest bardzo dużo, ale nie wszystkie są niezbędne. Na niektórych można zaoszczędzić i w ogóle z nich zrezygnować, a inne koniecznie muszą się znaleźć na naszej licie zakupów. Przede wszystkim przydadzą się pieluszki.

Jakie pieluszki stosować przy niemowlaku?

pieluchy flanelowe dla dzieciMałe dzieci mają bardzo delikatną skórę, z którą trzeba się delikatnie obchodzić. Dotyczy to nie tylko pielęgnacji, ale także wyboru materiałów, jakie mają z nią styczność. Przede wszystkim chodzi o ubrania, ale także o okrycia i pieluszki. Te ostatnie mogą być wielorazowe lub jednorazowa. Te drugie służą tylko do przewijania, natomiast wielorazowe sprawdzą się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim na rynku znajdziemy pieluchy flanelowe dla dzieci lub tetrowe. Oba rodzaje są wykonane z bawełny, ale różnią się splotem i gramaturą, przez co jedne są cienkie, a drugie grube. Tetrowe są lekkie i przewiewne, ponieważ są w luźny sposób tkane. Flanelowe natomiast są jednostronne i i mają lekko pluszową powierzchnię, która jest ich zaletą. Taką pieluszką można malucha spowijać, okrywać po kąpieli jako ręcznik czy nawet zastosować na przewijaku jako zastępcze prześcieradło. Równie dobrze można nią wyścielić materacyk w gondoli, aby maluch miał cieplej od podłoża. Wszystkie rodzaje pieluszek mają identyczny rozmiar, czyli sześćdziesiąt na sześćdziesiąt centymetrów. Taki rozmiar jest w zupełności wystarczający dla niemowląt i noworodków, ponieważ spokojnie można je w pieluszki zawijać i nosić na rękach.

Przy małych dzieciach przyda się sporo wielorazowych pieluszek tetrowych i flanelowych, zatem warto zrobić sobie od razu większy zapas. Nie są one drogie, gdyż tetrowe kosztują około złoty pięćdziesiąt, a flanelowe mniej więcej dwa pięćdziesiąt lub trzy złote za sztukę.