Moda na wartościowe superfoods

 

Popularne ostatnio superfoods są niezwykle bogate w wartościowe dla naszego zdrowia składniki. Zazwyczaj są to mało znane produkty, zachwalane jako prawdziwa bomba witaminowa, dostarczająca nam ogromną ilość odżywczych składników dodających energii, poprawiających urodę oraz budujących odporność.

Niezwykłe wartości superfoods

wartosciowe superfoodsJesteśmy coraz bardziej świadomi tego co jemy, a zdrowe odżywianie staje się modne. W naszych sklepach przybywają coraz to nowe, nieznane nam wcześniej produkty, które zyskują na popularności dzięki swoim zdrowotnym właściwościom. Najpopularniejsze z nich to bogate w antyoksydanty  jagody goji, polecany na odchudzanie młody jęczmień, quinoa czyli komosa ryżowa, stanowiąca idealne źródło aminokwasów. Do uzupełnienia minerałów i elektrolitów świetnie sprawdzi się woda kokosowa. Wszystkie one mają liczne zalety, ale według naukowców najlepszymi źródłami witamin, minerałów, białka i błonnika są zielone warzywa liściaste, wśród których pojawia się np. jarmuż, rukola, nać pietruszki, endywia, sałata rzymska czy kapusta pekińska. Mało kiedyś znane warzywa i owoce obecnie są coraz bardziej dostępne w naszych sklepach, również ich ceny choć wciąż nie należą do najniższych są przystępne. Pamiętajmy, że wartościowe superfoods to nie tylko mało znane produkty, które dopiero zyskują popularność na naszym rynku i sprzedawane są wyłącznie w specjalistycznych sklepach za duże pieniądze. Zwykłe polskie jabłka czy słynący ze swoich antyseptycznych właściwości czosnek też zasługują na miano super jedzenia.

Produkty określane mianem superfoods to wprawdzie nie są jakieś cudowne specyfiki, które w magiczny sposób pomogą nam schudnąć czy uchronią przed chorobami. Jednak nawet jeśli ich niesamowite właściwości są czasem nieco przereklamowane, na pewno są bardzo zdrowe i warto włączyć je do swojej diety.