profile okapowe

Montaż profili na balkonie zajęciem dla mężczyzny

Wiosna to czas gdy wszystko budzi się do życia. Kwitną kwiaty, drzewa wypuszczają pierwsze pąki a zwierzęta spacerują radośnie po łąkach. Uwielbiam wówczas podziwiać naturę. Choć wiosna nie należy do najprzyjemniejszych pór roku, ma zdecydowanie swój urok.

Profile okapowe – bezpieczeństwo na balkonie

Gdy jeszcze mieszkałam na wsi, zabierałam mojego psa na spacer po łąkach. On w dzikim pędzie gonił wszystko co napotkał, a ja musiałam niestety gonić jego. Jednak to był zdecydowanie mój ulubiony element wiosny. Co może być lepszego od spaceru z przyjacielem wiosenną porą? Drugim moim ulubionym zajęciem wiosennym było przystrajanie balkonu. Zimą zawsze donice stały puste, więc je po prostu zdejmowaliśmy. Na ich miejsce wieszane były girlandy, gałęzie świerku i lampki świąteczne. Takie balkony były przepiękne, choć wiosenne również niczym im nie ustępują. Gdy tata męczył się montując okap w kuchni, kosząc trawę i sprzątając garaż, a także zabezpieczyć schody montując profile schodowe, my z mamą sadziłyśmy nowe kwiatki w donice. My z mamą zdążyłybyśmy pewnie zamontować posprzątać cały dom i umyć 3 razy samochód, nim tata by porządnie posadził kwiatka.  Myślę, że w każdym domu jest podział na obowiązki męskie i żeńskie, a z pewnością wszelkie prace budowlane i remontowe nie należą  do damskiej części rodziny. Dlatego to zajęcie zawsze należało do nas. My hodowałyśmy piękne kwiaty, stawiałyśmy lampiony, szukałyśmy uroczych kocyków i dekorowałyśmy cały balkon, a tata zrobił profile okapowe na balkon. Jednak gdy przyszło do remontu balkonu to było zajęcie typowo dla taty. My z mamą nie miałyśmy pojęcia o tym jak położyć kafelki, a tym bardziej zamontować profile okapowe, służące do odpowiedniego odprowadzania wody, która wiadomo na kafelkach stwarza niebezpieczeństwo.

 

No jeszcze jego zasługą był zawieszenie firanek, był jedynym odważnym. Taki wiosenny balkon zdecydowanie raduje oko. Oczywiście nie chodziło mi tylko o mój. Uwielbiam oglądać takie u sąsiadów czy nieznajomych mi ludzi. Są przepiękne.

Zainteresowanym kupnem akcesoriów remontowych polecam stronę http://novag.pl