Montujemy transformator dla oświetlenia halogenowego

 

Projekt instalacji oświetleniowej z wykorzystaniem działania urządzenia, jakim jest transformator wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju sprzętu. Dla potrzeb systemu oświetleniowego z zastosowaniem halogenów wystarczające będzie użycie transformatorów jednofazowych, przystosowanych do zasilania sieci o niskim napięciu, od 0 do ok. 15W.

Specyfikacja techniczna transformatora dla instalacji oświetleniowej

odpowiedni transformator do oświetleń halogenowychAby wybrać odpowiedni transformator do oświetleń halogenowych musimy przede wszystkim wykonać szereg obliczeń projektowych. Pamiętajmy, że sumaryczna moc obciążenia obwodu elektrycznego nie może przekraczać mocy znamionowej transformatora. Efektywny transformator przeznaczony do zasilania oświetlenia halogenowego powinien przede wszystkim posiadać sprawdzony system zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwprzeciążeniowych oraz odpornych na interakcje związane ze zmianami temperatury. Kolejną istotną kwestią podczas wyboru transformatora na potrzeby domowej instalacji oświetleniowej powinien być wskaźnik ochrony IP, który zapewnia nam bezpieczeństwo w zakresie kontaktu z wodą lub innymi czynnikami mogącymi mieć newralgiczny wpływ na działanie systemu przewodzącego. Przed rozpoczęciem prac montażowych niezbędne jest, aby w pierwszej kolejności pozbawić obwód elektryczny źródła prądu. Następnie wykonujemy kontrolę zacisków zasilających za pomocą próbnika lub amperomierza. Dalszym krokiem jest podłączenie poszczególnych przewodów zgodnie z instrukcją dołączoną do transformatora oraz jego montaż. Zadbajmy, aby nasze urządzenie zostało usytuowane w miejscu zapewniającym wysoki stopień odprowadzania ciepła.

Pamiętajmy, aby na drodze prac montażowych ściśle dostosować się do ogólnych przepisów związanych z montażem instalacji. Dobrze jest poprosić o pomoc w realizacji prac instalacyjnych doświadczonego fachowca, który pomoże nam szybko oraz sprawnie wykonać wszystkie czynności. Jego priorytetem będzie przede wszystkim jakość dobrze wykonanej pracy oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Transformatory znajdziesz na https://www.eltii.pl/