Nocleg – Szczawnica oferuje ich mnóstwo

Noclegi w Szczawnicy nietrudno znaleźć. Zazwyczaj zwracamy uwagę na cenę. W miejscu tak atrakcyjnym turystycznie hotel stanowi tylko bazę wypadową na górskie wycieczki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Szczawnica – dobre miejsce na wakacyjny nocleg

noclegi - szczawnicaKiedy przyjedziemy do Szczawnicy od razu rzuci nam się w oczy Palenica. Kolejkę linową na jej szczyt widać z daleka. Znajdziemy tam profesjonalne trasy narciarskie z wyciągami orczykowymi oraz trasę do jazdy snowboardem. Miasteczko to znane jest głownie jako miejscowość uzdrowiskowa. Znajduje się tu wiele sanatoriów. Nie musimy być kuracjuszem, żeby się tu zatrzymać. Jeśli chodzi o noclegi – Szczawnica oferuje ich całe mnóstwo. Możemy wybierać wśród pensjonatów, hoteli i domków letniskowych. Warto tu przyjechać i latem i zimą. Zimą możemy korzystać z rozbudowanej infrastruktury narciarskiej, a latem chodzić na piesze wycieczki. Świetnym miejscem na wycieczkę jest wąwóz Homole, położony wśród skał wapiennych, z płynącym po jego dnie potokiem Kamionka. Z wąwozu można dojść do najwyższego szczytu Pienin – Wysokiej. Zachęcam również do odwiedzenia zabudowań starego uzdrowiska założonego przez Józefa Szalayę. Jest to pierwszy dom uzdrowiskowy w Szczawnicy. Znajdziemy tu też liczne pijalnie wód mineralnych, w których serwują wodę prosto ze źródła. Szczawnica słynie ze swych wód mineralnych, które z powodu swej zawartości minerałów i mikroelementów są uznane za wody lecznicze. Spacer promenadą lub ulicą Zdrojową pozwoli nam podziwiać architekturę miasta.

Szczawnica leży w pobliżu miejsca, gdzie potok Grajcarek wpływa do Dunajca. Jest ostatnią stacją spływu przełomem Dunajca. Jest to znana w całej Polsce atrakcja turystyczna. Długość trasy spływu do Szczawnicy wynosi 18 kilometrów, całość wyprawy trwa około dwóch godzin.