Nowa jakość samochodów na akumulator

Pomimo tego, że nie są nowością na rynku to obecnie panuje na nie prawdziwy szał wśród dzieciaków. Mowa oczywiście o samochodach na akumulator, które znów pojawiły się w sklepach aczkolwiek w znacznie ulepszonej i atrakcyjniejszej wersji niż te kilkanaście lat temu. 

Nowoczesne samochody na akumulator

auta dla dzieci na akumulatorPierwszy raz pojawiły się na rynku dobre kilkanaście lat temu. Wówczas również panował na nie ogromny boom, ale niestety szybko się on zakończył ponieważ wówczas jakość takich samochodzików pozostawiała wiele do życzenia i z pewnością nie była adekwatna do ceny. W tamtych czasach akumulatory w samochodach były bardzo kiepskiej jakości. Szybko się wyładowywały i wymagały bardzo długiego ładowania pochłaniając przy tym duże ilości prądu. Samochodziki nie należały również do najbezpieczniejszych albowiem często robiły tzw. „kangurka” nie tylko podczas próby hamowania. Dzisiejsze auta dla dzieci na akumulator to już zupełnie inna bajka. Ich cena jest bardzo podobna do tej, która widniała na starych samochodach jednakże jakość dzisiejszych autek jest znacznie lepsza. Przede wszystkim są one wyposażone w rewelacyjne akumulatory, które nie tylko nie pożerają mnóstwa prądu, ale szybko się ładują i pozwalają na naprawdę długi czas zabawy. Poza tym samochodziki są również świetnie wyposażone w środku i niemalże do złudzenia przypominają prawdziwe auta. Znacząco poprawiło się także bezpieczeństwo tych samochodzików. Płynnie ruszają powoli się rozpędzając i płynnie hamują.

Większość modeli wyposażona jest również w specjalny pilocik dla rodzica, którym można zatrzymać samochodzik w każdej chwili, co jeszcze bardziej podwyższa standard bezpieczeństwa w takich samochodzikach. Jeśli zatem planujemy zakup takiej zabawki warto zwrócić uwagę na to, czy pilot znajduje się w zestawie z samochodem.