Nowoczesne kasy fiskalne

Zakup urządzenia fiskalnego powinien być przemyślany, ponieważ każda firma wymaga indywidualnego podejścia. Ważny jest charakter działalności, ilość asortymentu, ewentualne stanowiska sprzedażowe czy dodatkowe funkcje, które są potrzebne w sprzedaży.

Która kasa się sprawdzi w sklepie?

nano kasy fiskalnePrzedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają swoje działalności mogą liczyć na dofinansowanie do zakupu pierwszej kasy fiskalnej. Jest to znaczące ułatwienie, ponieważ maksymalnie można uzyskać aż siedemset złotych. Jeżeli wybierzemy kasę w cenie około tysiąca – półtora tysiąca złotych, to znacząco odczujemy pomoc państwa. Co do samego modelu kasy, to w sprzedaży znajdziemy przede wszystkim Nano kasy fiskalne klasyczne stacjonarne z szufladami kasowymi, dodatkowymi wyświetlaczami dla klienta czy szeregiem funkcji pozwalających na prowadzenie zróżnicowanej sprzedaży. Drugim rodzajem kas są modele mobilne, które mają wbudowane wydajne akumulatory zapewniające nieprzerwaną pracę nawet przez kilkadziesiąt godzin. Są to urządzenia, które idealnie się sprawdzą w gastronomi, handlu obwoźnym, salonach kosmetycznych czy warsztatach samochodowych. Oba rodzaje kas również mogą być w wersji online, czyli będą miały wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas prowadzonym przed oddział Urzędu Skarbowego. Każda kasa służy do rejestracji obrotu w firmie i jest niezbędnym urządzeniem do prowadzenia sprzedaży detalicznej. Modele marki Nano są znane z niezawodności i funkcjonalności.

Kasę fiskalną można najpóźniej zakupić w dniu rozpoczęcia działalności, a jeżeli nastąpi taki obowiązek w istniejącej już firmie w ciągu roku, to trzeba ją wprowadzić od początku kolejnego miesiąca, następującego po tym, w którym wystąpił obowiązek jej stosowania.