Nowoczesne klawiatury z podświetleniem

 

Wygodna klawiatura nie była tylko dodatkiem do komputera, przydatnym najbardziej graczom, gdyż wiele osób potrzebowało dobrej, ergonomicznej klawiatury również do pracy. Z tego powodu, klawiatury gamingowe nie były widziane wyłącznie na stanowiskach graczy, ale również w biurach czy komputerach pracowniczych.

Wygodne klawiatury z ergonomicznym układem klawiszy

klawiatury mechaniczneStandardowe klawiatury, dodawane do zestawów komputerowych najczęściej bywały nieco niewygodne do dłuższego użytkowania, gdyż były ciasno ułożone, a klawisze bywały na tyle niewielkie, iż nietrudno było na nich o pomyłki. Z tego powodu, gamingowe klawiatury mechaniczne były częściej wykorzystywane nawet do pracy, gdyż ich wygodny układ klawiszy, podświetlenie i szerokie rozstawienie umożliwiały łatwiejszą obsługę, oraz wygodniejszą pracę. Klawiatury takie często posiadały również dodatkowe klawisze programowalne, które mogły służyć do przypisania nawet bardzo długich ciągów komend, zajmujących wiele czasu. Do owych klawiszy mogły również zostać przypisane najczęściej używane programy, możliwe do uruchomienia za pomocą jednego klawisza właśnie. Podświetlenie, jakie większość bardziej zaawansowanych klawiatur posiadała, pomagało w pisaniu nawet przy bardzo słabym oświetleniu, a wiele modeli umożliwiało regulację natężenia światła, jak również zmianę koloru samego podświetlenia, zarówno na bardziej jaskrawe, jak i stonowane.

Dla wielu graczy umożliwiało to kontynuowanie rozgrywek do bardzo późnych godzin, a podczas pracy pomagało we wpisywaniu bardzo długich tekstów czy ciągów znaków bez przerwy. Jakiekolwiek nie byłoby ich zastosowanie, nowoczesne klawiatury przydawały się każdemu użytkownikowi komputera, a zastosowania dla nich zależne były tylko od preferencji konkretnej osoby.