Ochronna folia na samochód

Lakiery samochodowe, zwłaszcza te które pochodziły od producentów pojazdów luksusowych, były równie imponujące co delikatne, i kierowcy nie szczędzili komentarzy na temat ich wytrzymałości i odporności. Utrzymanie samochodu z takim lakierem w idealnym stanie było bowiem niesamowitym wyzwaniem, często niewykonalnym dla mniej zasobnych kierowców.

Ochronne naklejki na delikatną karoserię

naklejki ochronne na autoMimo iż wielu polecało wysokiej jakości środki kosmetyczne, nie były one w stanie zabezpieczyć samochodu przed wszystkimi rodzajami uszkodzeń, jakie mogły wystąpić na drodze. Z tego powodu, coraz więcej właścicieli pojazdów luksusowych wybierało alternatywną metodę zabezpieczenia karoserii, jaką były naklejki ochronne na auto. Naklejki te nie różniły się pozornie od folii, z jakiej wykonywane były naklejki reklamowe na karoserię, aczkolwiek służyły one przede wszystkim do ochrony samochodu przed szkodliwym wpływem pyłu i kurzu. Powierzchnia owych naklejek nie tylko bardzo dobrze znosiła jazdę w bardzo zapylonym terenie, która często powodowała bardzo duże ubytki i zarysowania na powierzchni karoserii, ale była również prosta w konserwacji i czyszczeniu, nie wymagając specjalnych preparatów do czyszczenia powierzchni. Folia z jakiej wykonane były naklejki chroniła również przed wpływem promieni słonecznych, które mogły bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia delikatnej karoserii, zwłaszcza tuż po deszczu czy niedawnym myciu, gdy powierzchnia była jeszcze mokra.

Nakładanie naklejek nie zajmowało dłużej niż kilka minut, a dostępne były dla każdego modelu samochodu. Naklejki były bowiem cięte na wymiar konkretnych sekcji karoserii i tam aplikowane, dzięki czemu nie było mowy o brakach czy powierzchni która nie zostałaby przy ich użyciu zabezpieczona.