Oczyszczanie powietrza filtrami kartonowymi

Skończyłem studia, które nie dawały mi żadnych gwarancji zatrudnienia. Wybrałem dwa kierunki: archeologię oraz historię, ale od pierwszych dni miałem świadomość, że muszę mieć jakiś inny plan na swój rozwój zawodowy. Dlatego zrobiłem uprawnienia, dzięki którym zyskałem konkretny fach w ręku. Była to bardzo dobra decyzja!

Korzystam z filtrów kartonowych w pracy

filtry kartonowe do ściany lakierniczejZnalazłem zatrudnienie w firmie, której specjalizacją jest pokrywanie powłokami zabezpieczającymi różnorodnych powierzchni. Ponieważ jest to praca, która może mieć negatywny wpływ na zdrowie, istotne były dla mnie kwestie odpowiedniej wentylacji. Zapewniają ją m.in. filtry kartonowe do ściany lakierniczej. Odpowiadają one za zapewnienie czystszego powietrza na stanowisku pracy. Osadzają się na nim różnego rodzaju substancje, które mogą być szkodliwe. Mają charakterystyczny kształt, przez co nazywa się je harmonijkowymi. Ogromnym atutem ich zastosowania w kabinie jest to, że są bardzo wytrzymałe. Choć wydawać by się mogło, że tektura to materiał lekki, to filtr z niej wykonany może wystarczyć na długo. Karton jest sztywny i co ważne, pozyskany z makulatury. Dla wielu zakładów jest to atut, ponieważ nie ma problemu z utylizacją tego rodzaju śmiecia. Co więcej, wykazuje właściwości chłonące, co przydaje się np. przy emisji pyłów w trakcie pracy. Choć moja praca może się wielu osobom wydawać ryzykowna, ja jestem zadowolony. Dzięki posiadaniu takich umiejętności nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem pracy. Choć bywa ciężko, to wydaje mi się, że w każdym zawodzie przychodzą i takie chwile.

Dzięki odpowiednim systemom wentylacyjnym w ścianie lakierniczej jestem spokojny o moje zdrowie. Do moich płuc dostaje się zdecydowanie mniej niezdrowych substancji. Być może przełoży się to na fakt, że będę mógł pracować dłużej w zawodzie, który lubię.