Odnowa mebli drewnianych

Chcąc odnowić wnętrze domu poprzez zmianę mebli, niekoniecznie musimy wydawać fortunę na nowe meble prosto ze sklepu. Możemy dużo taniej odnowić te meble, które już mamy. Odnowa starych mebli pozwoli nam na odświeżenie całego wnętrza przy dużo mniejszym wydatku finansowym. Odnowę możemy przeprowadzić przy użyciu specjalnej okleiny.

Jak okleić drewno?

okleiniarki do drewnaOdnowa mebli drewnianych poprzez ich oklejenie specjalną okleiną jest bardzo prosta. Istnieją na to dwa sposoby, pierwszym z nich jest oklejanie ręczne, a drugim oklejanie z użyciem specjalnych do tego maszyn. Pierwszy rodzaj oklejania mebli jest bardzo prosty, więc nie ma sensu się nad nim rozwodzić. Ta druga opcja pozwala nam na uzyskanie lepszego, a co najważniejsze trwalszego efektu całej pracy. Okleiniarki do drewna to urządzenia zasilane prądem, ułatwiające pracę stolarzom przy pokrywaniu płyt meblowych nową okleiną. Samo działanie maszyny jest bardzo proste, można powiedzieć, że maszyna pracuje sama. Stolarz jest zobowiązany do dostarczenia jej materiału niezbędnego do pracy i skonfigurowania całości ze sobą. Okleiniarka najpierw równomiernie rozprowadza klej po całej powierzchni płyty meblowej, a następnie przykleja do niej okleinę. Tak przygotowana płyta jest pozostawiona do wyschnięcia. Po wyschnięciu wszystkich płyt są one składane w jedną całość. Dzięki temu nawet stare meble zyskują nowe życie i wyglądają jak nowe, a to wszystko stosunkowo niskim kosztem.

Koszt zakupu takiej okleiniarki to około kilku tysięcy złotych w przypadku zakupu urządzenia używanego oraz kilkunastu tysięcy złotych w przypadku urządzeń nowych. Okleiniarek możemy szukać w sklepach stolarskich lub na portalach aukcyjnych. Przed zakupem urządzenia używanego warto dokonać szczegółowych oględzin co do całego stanu urządzenia.