papier do tachografu

Papier do tachografu i drogówka

Osoby, które posiadają prawo jazdy wiedzą o ile skacze ciśnienie i temperatura w momencie, kiedy dostrzega się na skrzyżowaniu policjanta z radarem. Pół biedy, jeżeli tylko wymierza popularną suszarką w naszą stronę. O wiele gorzej jest, gdy wyciąga on lizaka i nas zatrzymuje.

Kierowcy skończył się nawet papier do tachografu

tachografPrzerabiałem to nie raz. Byłem policjantem drogówki przez dwadzieścia lat. I mimo tego, że czasy się zmieniały każdy kierowca działał przez ten sam schemat. Najbardziej lubiłem zatrzymywać kierowców samochodów ciężarowych. Podczas podawania mi dokumentów zawsze zastanawiali się, czy mają całe niezbędne wyposażenie. Pewnego razu jeden z nich nie posiadał wyposażenie ADR kiedy to przewoził niebezpieczny towar. Rodziło to bezpośrednie zagrożenie, jednak nie był on w ogóle świadom, że coś takiego powinien posiadać. Jednemu skończył się też papier do tachografu. Wydaje się być to rzeczą niemożliwą, ponieważ dzisiaj wszystko zapisuje się na tak zwanej czarnej skrzynce samochodu a wydruk jest dla policji. Dziwna sytuacja, jednak nie chciałem jej drążyć. Wlepiłem mandat i w sumie tyle. Dla mnie zawsze najważniejsze były pasy transportowe. zależało mi na tym, by wszystko co przewozi kierowca a nawet mogły być to puste kartony powinny być zabezpieczone. Wszystko przecież wpływało bezpośrednio na zagrożenia w ruchu lądowym. Można o mnie powiedzieć, że jestem nadgorliwy. Ja jednak uważam, że byłbym taki gdybym pytał o narożnik pasa transportowego, a jego posiadanie to indywidualna spraw kierowcy.

Jeden raz zatrzymałem kierowcę, na którego naczepie znalazła się mata antypoślizgowa, aby towar nie zbliżył się do drzwi. Taka odpowiedzialność bardzo mi zaimponowała i dałem mu maskotkę policji. Cieszył się, ponieważ akurat urodził mu się wnuk. To były wspaniałe lata.