Piękny piec kaflowy

Szukając mieszkania na rynku wtórnym, bardzo często można trafić na oferty mieszkań, w których wciąż znajdują się piece kaflowe. Jednak zazwyczaj są to lokale do kapitalnego remontu, a same piece kaflowe nadają się do generalnego remontu lub nawet do rozbiórki, gdyż dalsze korzystanie z nich mogłoby okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia lokatorów.

Odbudowa pieca kaflowego

piece kafloweCoraz częściej trafiają się inwestorzy, którzy marzą o posiadaniu pieca kaflowego w swoim mieszkaniu. Ciężko im znaleźć zduna, który swoją pracę traktuje niemal jak sztukę. Piece, o których marzą inwestorzy często są dziełami sztuki. Pozyskiwanie materiału na nowoczesny piec kaflowy to często długa droga. Osoby likwidujące piece często zamieszczają ogłoszenia w popularnych serwisach internetowych. To właśnie z takich ogłoszeń można niemal za darmo pozyskać zabytkowe kafle, które można wykorzystać do postawiania nowego pieca. Niestety zawód zduna do pewnego czasu niemal całkowicie wymarł, a dopiero od kilku lat zaczyna wracać popyt na usługi dobrych zdunów. Wszystkie stawiane piece kaflowe powinny być budowane wg żelaznych zasad bezpieczeństwa, gdyż ich konstrukcje muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale też być bezpiecznymi dla użytkowników.

Piękny piec kaflowy to nie tylko świetna ozdoba mieszkania, ale też świetna inwestycja kapitału, bo wybudowanie pieca kaflowego często podnosi wartość naszej nieruchomości w oczach koneserów pieców kaflowych. Piec kaflowy w cale nie musi być w ciągłym użytku, by był ozdobą naszego mieszkania. Cały urok tkwi w jego wyglądzie. Możliwość sporadycznego palenia w takim ozdobnym piecu jest dodatkowym atutem. Nie mniej jednak trzeba liczyć się z tym, że regularne korzystanie z takiego pieca wiąże się z koniecznością przeprowadzania okresowych przeglądów kominiarskich.