Płyta PIR do izolacji termicznych

Izolacja termiczna pomieszczeń jest niezwykle istotna, aby niwelować wysokość rachunków, a także nie marnować ciepła. W ostatnich latach powstało wiele rodzajów materiału izolacyjnego. Między innymi mowa o płycie izolacyjnej PIR. Jest to unowocześniona wersja płyty PUR, która ma dodatkowe właściwości przeciwpożarowe. Warto jest zapoznać się z tym materiałem, chociażby przy ocieplaniu dachu.

Płyta izolacyjna z właściwościami przeciwpożarowymi

płyta izolacyjna pirPłyta do izolacji termicznych jest materiałem dość cienkim, ponieważ pięćdziesiąt milimetrów grubości wystarcza do pełnego zaizolowania ściany, stropu lub dachu. Płyta izolacyjna PIR ma właściwości nie tylko termiczne. Zabezpiecza przed przedostawaniem się wilgoci. Odporność termiczna takiej płyty to około trzysta stopni Celsjusza. Jest to o sto stopni więcej, niż w przypadku płyty PUR. Klejenie takiej płyty nie różni się niczym od płyt styropianowych. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu klej do płyt, który jest w takiej samej tubie, jak pianka montażowa. Płyty są lekkie i można je wygodnie docinać przy pomocy noża do tapet. Dużym atutem jest również fakt, że taka płyta nie zostanie zjedzona przez szkodniki. Standardowy styropian często był nadgryzany, a po wielu latach nawet całą pionowa ściana budynku mogła zostać wygryziona. Płyta PIR jest przed tym w stu procentach zabezpieczona poprzez wierzchnią warstwę, która jest utwardzona.

Izolacja termiczna budynków z roku na rok staje się coraz efektywniejsza. Dzięki temu można podejść w sposób ekologiczny do budowy domu. Im mniej ciepła zmarnujemy, tym lepiej dla naszej planety, ponieważ mniej zasobów trzeba zużyć do jej ogrzania. Wiadomo, że za dwadzieścia lat będziemy mieć nowocześniejsze surowce, jednak warto korzystać już z tych, ze względu na to, że są one niezwykle rozwinięte.