Polecana terapia uzależnień

Słaba odporność psychiczna i narastające problemy z którymi nie potrafimy sobie poradzić często pchają nas w szpony uzależnienia. W zażywaniu lub wykonywaniu czynności sprawiających nam przyjemność widzimy rozwiązanie własnych problemów. I nawet nie zauważymy jak staniemy się niewolnikami własnych słabości, a one stopniowo będą nas wyniszczać.

Dofinansowanie terapii uzależnień przez NFZ

terapia uzależnień NFZUzależnienia to stan w który popadamy niezależnie od wieku płci , wykształcenia czy zajmowanej pozycji społecznej. Substancje odurzające mogą być różne począwszy od alkoholu poprzez nikotynę, narkotyki aż do różnego rodzaju produktów chemicznych. O uzależnieniach mówimy również w przypadku gier hazardowych, zakupoholizmu czy nawet seksoholizmu. Wejście w nałóg jest bardzo proste i nawet nie zauważamy momentu w którym stajemy się uzależnieni. Największy problem stanowi akceptacja własnej choroby oraz podjęcie decyzji o poddaniu się terapii. Jeśli więc interesuje nas terapia uzależnień NFZ w całości pokryje koszty leczenia. Wystarczy podjąć odpowiednia decyzję i zgłosić się do wybranej przez siebie placówki. Po postawieniu wstępnej diagnozy zostaniemy poddani odtruciu, a następnie rozpoczniemy terapię. W zależności od potrzeby może to być terapia indywidualna lub grupowa. W czasie jej trwania poznamy przyczynę problemu, następnie nauczymy się ją zwalczać. Pokonamy głód abstynencyjny i nauczymy się asertywnego podejścia do otoczenia. Ostatnim etapem jest odbudowa zerwanych więzi.

Leczenie wszelkiego rodzaju uzależnień w Polsce jest całkowicie bezpłatne i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby podjąć skuteczne leczenie wystarczy świadoma i dobrowolna decyzja o rozpoczęciu terapii. W procesie tym pomoże nam sztab specjalistów w postaci lekarzy, pielęgniarek, psychologów, terapeutów i pedagogów.