Pora na regenerację wtryskiwaczy

Sprawne auto to jedna z najważniejszych rzeczy dla każdego kierowcy. Niestety, bezawaryjne pojazdy nie istnieją. Dlatego warto zainteresować się kiedy, dlaczego i w jaki sposób powinniśmy zainteresować się tym, co znajduje się pod maską naszego samochodu.

Kiedy pomyśleć o regeneracji wtryskiwaczy?

regeneracja wtryskiwaczyPoprawne działanie wtryskiwaczy jest konieczne jeżeli chcemy, aby nasze auto w ogóle odpaliło. Ich zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej dawki rozpylonego paliwa do komór spalania. Bez tego nie ma mowy o jakiejkolwiek jeździe. Główny problem polega na tym, że nie sposób dostrzec jednoznacznych symptomów awarii wtryskiwaczy. Wszystko dlatego, że kiedy popsuje się jeden, reszta przejmuje jego rolę. Warto jednak pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy będzie nas kosztować mniej niż regeneracja innych części, które przez brak reakcji z naszej strony w odpowiednim momencie mogą ulec zepsuciu. Choć nie można dokładnie stwierdzić, kiedy wtryskiwacze potrzebują regeneracji, należy zwrócić uwagę na niektóre zjawiska, które mogą być pierwszymi symptomami ich awarii. Mogą być to: zbyt duże, w porównaniu z wcześniejszym, zużycie paliwa; kopcenie samochodu w trakcie przyspieszania i rozruchu lub problemy z odpalaniem. Oprócz tego możemy w trakcie jazdy posłuchać pracy silnika. Jeśli słychać jakiekolwiek stuki, lepiej odwiedzić mechanika i zapytać go o diagnozę. Zawsze lepiej jest się upewnić, niż narażać się na skutki własnego niedbalstwa i braku reakcji.

Choć wtryskiwacze są podzespołem, który rzadko ulega awarii, warto zainteresować się tym, kiedy ostatnio regenerowane. Być może jest idealny czas na to, żeby odwiedzić serwis samochodowy i sprawdzić ich stan, a tym samym uspokoić swoje sumienie lub zareagować, zanim dojdzie do większych uszkodzeń.