busy do Belgii

Praca męża – busy do Belgii i inne

Mój mąż miał kiedyś bardzo specyficzną pracę. Po prostu bardzo często wyjeżdżał w różnego rodzaju delegacje. Czasem były to delegacje krajowe i wtedy wracał zawsze na weekend do domu. Czasem jednak były tez delegacje zagraniczne, które trwały dużo dłużej.

Trasy mojego męża i busy do Belgii

 

autobusCzasem męża potrafiło nie być nawet parę tygodni gdy jechał w delegację na przykład do Holandii. Gdy była to delegacja krajowa to mąż jeździł swoim samochodem służbowym. Za to gdy była to delegacja zagraniczna jeździł busami. I tak busy z Belgii do polski jeździły tylko w czwartki także musiał od razu ustawić wszystko w taki sposób, aby do czwartku się wyrobić. Natomiast busy z Niemiec do polski jeździły codziennie i tu nie było problemu z powrotem męża. Natomiast busy do Niemiec z pomorskiego to już całkiem inna historia. Jeździły jak chciały, zupełnie inaczej niż wskazywał na to rozkład jazdy. Mąż jeździł najczęściej do Holandii. A takie busy do Holandii z województwa pomorskiego jeździły także w miarę często i były dość dobrym środkiem transportu. Jednak wszystko do czasu. Pewnego razu mąż miał wypadek jadąc busem. Na autostradzie gdy jechał akurat w delegację do Niemiec strzeliła opona. Bus się wykoleił i koziołkował tak, że wszyscy wylądowali w rowie. Samochód dość szybko zaczął się palić. Jednak dzięki szybkiej reakcji kierowcy nikomu nic się nie stało. Nawet nie chcę myśleć o tym co by mogło się stać gdyby na przykład podczas tego koziołkowania kierowca uderzył się w kierownicę głową i stracił przytomność.Mogło się to skończyć naprawdę tragicznie. po tym wypadku prosiłam męża żeby zmienił pracę. Bałam się po prostu o niego. W podróży nie zawsze miał zasięg bym mogła z nim porozmawiać i gdy tylko nie mogłam się do niego dodzwonić wyobrażałam sobie wszystkie czarne scenariusze.

Jednak od tamtego wypadku zmieniło się nastawienie szefa męża do wyjazdów. Od tamtej pory latał samolotami. Jednak po moich namowach zmienił w końcu pracę na taką o charakterze stacjonarnym. Cieszyłam się bardzo bo już był zawsze na miejscu.

Wiele na temat tego jak kursują busy po Europie można dowiedzieć się na – PKM Olsztyn