Praca przy formach

 

Kiedy mój pracownik przyszedł do mnie i powiedział, że teraz wykorzystuje się formy wtryskowe do tworzenia wszekiego rodzaju opakowań, ale także części do maszyn nie wiedziałem, co o tym myśleć. Do tej pory wszystko zlecaliśmy jednej firmie, a teraz okazało się, że przy odpowiednim zakupie możemy wszystko to robić samodzielnie, tym samym oszczędzając spore koszty.

Formy wtryskowe i maszyny do nich

formy wtryskowe mazowieckiePierwsze, co musieliśmy zrobić, to przede wszystkim zastanowić się nad tym, na jaką narzędziownię się zdecydować. To właśnie narzędziownia jest priorytetową kwestią jeśli chodzi o pracę z formami wtryskowymi, dlatego postanowiłem się dokładnie rozeznać w tym temacie. Formy wtryskowe mazowieckie oferowane były przez kikanaście firm, które były znane na rynku, więc nie chcąc kupować form i urządzać narzędziowni bez podstaw postanowiłem udać się do jednej zaprzyjaźnionej firmy, aby ta mogła mi podpowiedzieć, na jakie formy wtryskowe najlepiej się zdecydować. Dokładnie opisałem pracownikowi swoje zapotrzebowanie i wiedziałem, że mnie rozumie. Moje potrzeby odnośnie narzędzniowni nie były specjalnie wygórowane z tego względu, że dopiero zaczynaliśmy w firmie przygodę z formami wtryskowymi i na początek wystarczyło nam najbardziej podstawowe urządzenie. Formy wtryskowe to duża precyzja oraz pewność, że klient otrzyma produkt, który będzie pasował. Przecież forma wtryskowa, z której wyjdzie gotowy produkt to najważniejsza rzecz, stąd też nie chciałem oszczędzać na takich produktach.

W wielu przypadkach formy wtryskowe mogą być także zamówione, co robiliśmy w przypadku bardziej skomplikowanych zamówień, których my sami nie mogliśmy zrealizować. Jednak w pozostałych przypadkach z wytworzeniem oraz modyfikacją formy nie było żadnych problemów.