Praktyczna koszula do karmienia

Zdecydowana większość przyszłych i świeżo upieczonych mam decyduje się na karmienie swoim mlekiem maluszka, ponieważ jest to dla niego najlepszy możliwy pokarm przez pierwsze miesiące życia. To jednak wymaga odpowiedniego przygotowania.

Jaki fason mają polecane koszule do karmienia?

koszula do karmienia rozpinanaKarmienie dziecka mlekiem z piersi jest sporym wyzwaniem dla każdej mamy, ponieważ trwa ono przynajmniej sześć miesięcy. W tym czasie mama musi być niemalże na każde zawołanie dziecka, ponieważ na początku pije ono mleko nawet co dwie – trzy godziny w dzień i w nocy. To z kolei wymaga od mamy posiadania odpowiedniej odzieży do karmienia, która będzie przede wszystkim praktyczna. Na pewno będzie potrzebny specjalny biustonosz z odpinanymi miseczkami, bluzki i niejedna koszula do karmienia rozpinana wzdłuż lub po bokach. Nocne koszule przeważnie mają długość do połowy uda lub do kolan i mają rozpięcie na całej długości lub tylko do wysokości pępka. Dzięki temu mama może bez problemu udostępnić dziecku piers, bez konieczności ściągania całej piżamy. To bardzo ważne w nocy, ponieważ liczy się wtedy komfort i sprawne działanie, aby nie rozbudzić maluszka. W sprzedaży są także koszule do codziennego chodzenia, które także mają rozpięcia, ale częściej są one po bokach na wysokości biustu. Taki model umożliwia mamie karmienie malucha w publicznym miejscu bez widocznego odsłaniania piersi. Tego typu odzież dla karmiących mam jest przeważnie wykonana z miękkiej bawełny, która idealnie się sprawdzą o każdej porze roku.

Jeżeli są nam potrzebne takie koszule, to przeważnie wystarczy kupić dwie sztuki, żeby je mieć na zmianę. Nie ma sensu kupować ich więcej, ponieważ będą nam potrzebne tylko na okres karmienia, które nigdy nie wiadomo ile będzie dokładnie trwać.