Precyzyjny pomiar stężenia alkoholu

Alkomat to przedmiot, w którego posiadanie powinien wejść zdecydowanie każdy kierowca. Nawet jeśli jedynie sporadycznie zdarza się nam wypić alkohol, będzie on potrzebny w tych właśnie wyjątkowych sytuacjach, kiedy chcemy wsiąść za kółko jednak nie mamy pewności czy jesteśmy całkowicie trzeźwi. 

Czym kierować się przy wyborze alkomatu?

precyzyjny alkomat elektrochemicznyJak wiemy bardzo częstą przyczyną wypadków na drogach są pijani kierowcy. Jednak, aby otrzymać mandat za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu wcale nie musimy być prosto po udanej, zakrapianej imprezie. Alkomaty, posiadające policjanci są w stanie wykryć najmniejsze stężenie alkoholu, dlatego powinniśmy mieć się na baczności. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni czy możemy wsiąść za kółko samochodu, po danej liczbie czasu z pewnością z pomocą przyjdzie nam precyzyjny alkomat elektrochemiczny, który odpowie nam na to pytanie. Koszty takiego sprzętu są różne, jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości produktu, a co za tym idzie dużą precyzją, powinniśmy sięgnąć po te właśnie z wyższej półki cenowej. Alkomaty mogą być również dobrym pomysłem na prezent dla osoby, która lubi imprezować, a po każdym udanym wieczorze w klubie, rano musi udać się na komendę, aby sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę samochodu. Dzięki podarunkowi nie będzie musiał wychodzić z domu i narażać się na nieprzychylne spojrzenia osób pracujących na policji. Sam w zaciszu własnego domu będzie w stanie się dowiedzieć czy alkohol nadal znajduję się w jego organizmie. 

Istnieje bardzo wiele przypadków kiedy osoby były pewne tego, że alkohol całkowicie zniknął z ich organizmu, jednak podczas kontroli alkomat policjantów wykazywał zupełnie coś innego. Posiadanie własnego precyzyjnego alkomatu pomoże nam uniknąć takich sytuacji, a przede wszystkim mandatów oraz stwarzania zagrożenia na drodze.